Bramborové tyčky se sýrem

Suroviny

60 ml vody
lžička cukru
21 g droždí
1 vejce
50 g jemně strouhaného sýra
200 g jemně strouhaných vařených brambor
2 lžíce oleje (dala jsem olivový)
špetka drceného kmínu
rovná lžička soli
250 g hladké mouky

Postup přípravy receptu

  1. Suroviny dáme do pekárny v pořadí tekuté, pak tuhé a necháme vymísit těsto (můžeme použít program Těsto, ale opravdu jen na umíchání, protože delším kynutím bramborové těsto dost řídne.)

    Vykynout nechávám rovnou na vále, stačí chvilka.

  2. Těsto mírně podsypeme, aby nelepilo a válečkem rozválíme na placku. Můžeme hustě posypat mákem nebo semínky a ještě zaválet do povrchu těsta.

  3. Ihned krájíme úzké proužky - tyčky, které přeneseme na plech s pečícím papírem nebo fólií.

  4. Po jejich nakynutí je upečeme ve vyhřáté troubě. (Nejdříve vyšší teplota - 200-220°C/10 min, pak teplotu snížíme a tyčky "dosušíme" dorůžova.)

Poznámka od kuchařky

Zdroj: http://www.pekarnomanie.cz/

Komentáře k receptu Bramborové tyčky se sýrem

Tématické fráze: tyčinky z bramborového těsta tyčky z bramborového těsta bramborové tyčinky se sýrem slané bramborové tyčky slané tyčky z bramborového těsta slané tyčky z brambor slané tyčinky z bramborového těsta bramborové těsto se sýrem testo na waffle domácí bramborové tyčinky bramborové slané tyčky bramborové tyčinky slane tycky z vařenych brambor slané tyčky bramborové tyčky z vařených brambor těsto na waffle recept slané tyckyb brambory tyčinky z bramborového těsta se sýrem slane tyčky se syrem bramborové tyčky slané vody