Žabí hubičky

Suroviny

140 g tuku
140 g hladké mouky
1 žloutek
do skořápky vody
Nádivka:
(1 bílek)
100 g moučkového cukru
100 g mletých ořechů (cukr a mleté ořechy utřeme s bílkem.)

Postup přípravy receptu

 1. Vypracujeme těsto, rozválíme na plát a vykrajujeme kolečka. Na každé kolečko položíme špetku nádivky, kolečka přehneme napůl, přimáčkneme a opatrně upečeme.

 2. Teplé sypeme moučkovým cukrem smíchaným s vanilkovým.

 3. Chceme-li mít cukroví stejné velikosti, nádivku vyválíme v cukru, uděláme menší rolku a nakrájíme nožem na stejné dílky.

Komentáře k receptu Žabí hubičky

 • Zuzka Zuzka(neregistrovaná)

  Tak už jsou hotové. S těstem se moc špatně pracovalo, nevím zda jsem někde udělala chybu, ale praskalo. Směs ořechová je na mě moc sladká, ale při celkovém ochutnání jsou moc dobré :):yes:

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka (moderátorka)

  emmca:Prosím, aký tuk obyčajne používaš? (maslo, margarín, stužený tuk?) Ďakujem!

  Odpovědět

 • emmca emmca (autorka receptu))

  děkuju všem :D

  Odpovědět

 • Merylas Merylas (moderátorka)

  Taky jsem je dělávala;-):yes:

  Odpovědět

 • Bahula Bahula

  Tohle cukroví mám moc ráda, pouze tomu říkáme "Mušličky" a pod tímto názvem by mne to nepadlo hledat. Vždy jsem plnila pouze ořechy. Mirčo díky za dobrý nápad :yes:+

  Odpovědět

 • mirca75 mirca75

  Emmco:-), dnes jsem si ke kávě vybrala Tvé "žabáčky" a jsou famózní:-p. Dělala jsem je z dvojnásobné dávky (místo dvou žloutků jsem použila 1 vejce) a měla jsem jich okolo 100 ks. Plnila jsem je makovou, tvarohovou a jablečnou náplní (na ořechy máme alergii). Posílám fotky a zaslouženou čtvrtou boďku:-).

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Znám a právě jsem je dodělala. Jsou vynikající, dělám je každý rok. Jen ingredience mám trošku jiné.;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: žabí tlamičky cukroví žábí tlamičky žabí tlamičky cukroví cukroví-žabí hubičky ořechové hubičky žabí žabi tlamicky recept ořechové tlamičky-žabí huby recept žabí huby cukroví žabí huby recept žábí tlamičky žabí tlapičky vánoční cukroví žabí tlamičky vánoční cukroví zabi huby žabí huby recept recept na žabí huby žabí tlamičky-cukroví vánoční cukroví žabí hubičky ořechové žabí huby žabí huby cukroví