Zabijačkový guláš

Suroviny

800 g krkovice
800 g vepřových drobů (ledvinky, játra)
400 g cibule
100 g sádla
vývar z masa
česnek
mletá sladká paprika
majoránka
pepř
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Do cibulového základu přidáme maso a droby pokrájené na větší kostky, zasypeme drceným česnekem, mletou paprikou, osmahneme, osolíme, zalijeme vývarem a vaříme doměkka. Poté dochutíme pepřem, majoránkou.

Komentáře k receptu Zabijačkový guláš

 • V-H.CZ V-H.CZ

  Nemá smysl se hádat kvůli receptu. 100 kuchařů nebo 100 řezníků udělá 100 jiných gulášů a každý bude tvrdit, že je nejlepší. Vařte podle vlastních chutí. Na zabíjačkách se dělá všechno ve velkém i guláš. Rozhodně to chce pořádné hrnce a kastróly.
  https://www.velke-hrnce.cz/ :yes:

  Odpovědět

 • Alena Alena(neregistrovaná)

  zabijačkový guláš není s omáčkou,ale pečený v troubě,zahuštěný jen mozečkem s vajíčkem

  Odpovědět

 • Količko Količko(neregistrovaný)

  Ivana41: Samozřejmě, že to není zabíjačkový guláš. Bez prasečího mozečku jsde jenom o takovou amatérskou variaci na ragů.

  Odpovědět

 • Ivana41 Ivana41

  Já teda do zabijačkového guláše papriku nedávám, vždy, když jsme zabíjeli tak jí řezník nikdy nedával, myslím, že pak se to podobá spíš normálnímu guláši:-O

  Odpovědět

 • Majka Majka(neregistrovaná)

  Také máme rádi zabijačkový guláš. Dělám z plecka a všech drobů - jazyk, srdce, játra, ledviny.Po změknutí všech surovin zahušťuji rozetřeným vepřovým mozečkem. Tak to u nás dělával jeden řezník na zabijačce.

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(moderátorka)

  Měla jsem právě plecko, které bylo vhodné jen tak na kostky ;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Merylas, já bych taky asi raději použila plecko, je takové univerzální, že? Krček na řízky!!!:-))

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(moderátorka)

  Měla jsem plec, játra a ledvinky. Ledvinky je třeba rozkrojit a odstranit močovody, nakrájet na kousky a spařit - vložit na chvíli do vařící vody, propláchnout a nechat odkapat. Do zlatavého cibulového základu dávám jako první papriku, jen zpěnit a přidávám maso. Restuji za stálého míchání do tuku, přidám sůl, česnek, pepř, kmín a kdo chce, může přidat i trochu rajčatového protlaku a chvíli opět osmahnout. Přidávám vývar a dusím domékka. Pak maso vyjmu a šťávu zahustím suchou jíškou, je to mouka opražená nasucho. Nechám zvolna dobře provařit, ke konci přidám majoránku a dochutím.

  Odpovědět

Tématické fráze: zabíječkový guláš zabijačková paštika zabyjačkový guláš domácí zabíjačková paštika zabíjačkový smažák zabíjačkový-guláš zabiackovy gulas zabyjačkoví guláš zabijačkovej guláš zabiječkový guláš recept guláš recept zabiječkoví gulaš zabijackova pastika recept recept na zabiječkový guláš zbijačkový guláš zabijčkový guláš gulas z vnitrnosti recept na zabijačkovou paštiku zabijackovygulas gulas z drobu