Losos na hlívách

Ryby Doba přípravy: 15 minut + 30 minut pečení 2 názory

Ryby Doba přípravy: 15 minut + 30 minut pečení 2 názory

Suroviny 4 porce

4 filety z lososa bez kůže (cca 200 g kus)
300 g hlívy ústřičné
1 červená paprika
3 jarní cibulky
2 lžičky provensálského koření
sůl
několik plátků másla

Postup přípravy receptu

  1. Papriku, cibulku a hlívy nakrájíme na menší kousky, promícháme v míse, ochutíme lžičkou provensálského koření a osolíme. Filety osolíme, posypeme zbylým provensálským kořením.

  2. Do remosky nebo pekáčku si nejprve vysypeme asi 3/4 směsi zeleniny a hub, na ně poklademe filety a ty ještě posypeme zbylou směsí. Navrch můžeme ještě přidat několik hoblinek másla.

  3. Pečeme v pekáčku s poklicí nebo v remosce na 160°C cca 30 minut. Díky poklici se nám ryba s houbami pěkně podusí a získá krásnou vůni z hub.

Poznámka od kuchařky

Ryba by po pečení neměla být uvnitř syrová, ale zároveň také ne přepečená, aby zůstala šťavnatá. Dobrou přílohou jsou třeba pečené brambory.

Komentáře k receptu Losos na hlívách

  • mysulka mysulka

  • JanaDorazinova JanaDorazinova

    Karolíno, vítej na Topreceptech.:-K Ryby mám moc ráda, myslím, že recept dlouho nezůstane bez fota. Bohužel, ale nyní bez mé účasti:-(, foťák mám v opravně:-(

    Odpovědět

Tématické fráze: losos v remosce filety z lososa recepty losos z remosky losos s hlívou ústřičnou losos s hlivou hlíva ústřičná losos losos na hlívě ústřičné losos remoska losos s hlívou ustřičnoz recept hliva ryba losos a hlíva ústřičná recepty na lososa losos s hlivou ustricnou.recepty recepty losos v remosce losos hliva ustricna recept hliva ustricna tunak hlíva ústřičná s lososem hlíva ústřičná a losos filet z lososa karbanatky z hlívy