Moje sušenky

Suroviny 24 porcí

Světlé těsto:
125 g másla
15 g cukru krystal
175 g hladké mouky
mléko
Tmavé těsto:
125 g másla
15 g cukru krystal
160 g hladké mouky
15 g kakaa
mléko

Postup přípravy receptu

  1. Troubu si předehřejeme na 180°C. V jedné misce prosijeme mouku a přidáme cukr. Poté přidáme rozkrájené máslo a vše propracujeme prstama.Nakonec přilejeme mléko a z těsta si vypracujeme šišku.

  2. V druhé misce smícháme ingredience úplně stejně, akorát přidáme kakao.

  3. Každou šišku si rozkrájíme na 3 stejné díly a uděláme si kuličky.

  4. Soví oči uděláme tak, že si vyválíme dva čtverce asi 15 cm, světlý čtverec potřeme mlékem a přilepíme na něj čtverec tmavý. Smotáme a nakrájíme kolečka a dvě kolečka slepíme opět mlékem.

  5. Na lízátka si připravíme čtverec asi 10 x 10 cm. Ten potřeme mlékem a doprostřed vložíme světlý váleček, který jsme si udělali z druhé koule těsta. Poté přikrejeme tmavým těstem, nakrájíme kolečka a zapíchneme klacík.

  6. Aby nám vznikla okénka, tak si z každé koule vytvarujeme obdelníky, které ještě rozřízneme v polovině, takže dostaneme 4 uzoučké obdelníčky. Ty střídavě naskládáme na sebe, pospojujeme mlékem a nakrájíme.

  7. Pečeme na plechu vyloženém pečícím papírem asi 20 minut (dozlatova), když jsou sušenky hotové, opatrně je přendáme na tácek a necháme vychladnout.

Poznámka od kuchařky

Na mlsání k čaji nebo telce ideální :) a lízátka pro děti :)

Komentáře k receptu Moje sušenky

Tématické fráze: sušenky recept sušenky pro děti soví pohár recept na sušenky lízátka ze sušenek sušenky k čaji soví pohár recept domácí sušenky telka sušenky karamelové sušenky recept domácí lízátka recepty na soví pohár karamelove lizatko domácí lízátka recept karamelová lízátka recept sušenky recept na soví pohár recept soví pohár recepty se susenym mlekem domácí sušenky recept