Krupicové knedlíky s jahodovou omáčkou

Suroviny 3-4 porce

1/2 l mléka
1/2 kostky másla nebo Hery
sůl
24 dkg hrubé krupice
2 vejce
jahody
cukr
smetana

Postup přípravy receptu

  1. Osolené mléko s máslem přivedeme k varu, za stálého míchání vsypeme krupici a dále mícháme, dokud nevznikne velmi husté tuhé těsto.

  2. Odstavíme a necháme trochu vychladnout. (Stačí jen pár minut, aby se nesrazila vejce.)

  3. Poté vmícháme dvě celá vejce a z tohoto těsta tvarujeme kulaté knedlíky o velikosti 5-7 cm. Těsto je pěkně mastné a tak se nelepí na ruce. (Lepí se jen na prkénko, proto je dobré si na ně nasypat trochu krupice.)

  4. Knedlíky zvolna vaříme v osolené vodě 10 minut.

  5. Uvařené knedlíky pak rozpůlíme a na talíři polijeme jahodami rozmixovanými (nebo jen rozmačkanými) s cukrem a smetanou.

  6. Do těsta můžeme zabalit i kousky ovoce, babička je plnila jablky a pak posypala cukrem se skořicí a polila rozpuštěným máslíčkem.

Poznámka od kuchařky

"Krupičáky" jsou mojí vzpomínkou na prázdniny u babičky, děda na velkém záhonu pěstoval jahody, ze kterých nám babička připravovala spoustu dobrot. A bez krupičáků by prázdniny neměly to pravé kouzlo.....

Já si je dopřávám i mimo sezónu - jahody si v létě rozmixuju s cukrem a v kelímcích od jogurtu zmrazím, tak je mám vždycky po ruce.

Komentáře k receptu Krupicové knedlíky s jahodovou omáčkou

Předchozí 1 2

Tématické fráze: tvarohové knedlíky s jahodovou omáčkou krupicove knedlicky tvarohove knedlicky s jahodovou omackou krupicové těsto na ovocné knedlíky krupicové knedlíky s jahodami krupicové tvarohové knedlíky tvarohové knedlíky s krupicí tvarohovo krupicové knedlíky tvarohové krupicové knedlíky knedlíčky s jahodovou omáčkou krupicový knedlík krupicové těsto krupicové ovocné knedlíky ovocné krupicové knedlíky jogurtové knedlíky jahodove knedlíky z krupicoveho těsta krupicové knedle krupicové knedlíčky s jahodami krupicove testo na knedliky jogurtové těsto na knedlíky