Krupicové noky s jahodovou omáčkou

Sladká jídla Doba přípravy: 20 minut 4 názory

Sladká jídla Doba přípravy: 20 minut 4 názory

Suroviny 2 - 3 porce

500 ml mléka
máslo (2 lžíce)
200 g krupice
2 vejce, sůl
1/2 kg jahod
cukr

Postup přípravy receptu

  1. Mléko zahřejeme, přidáme máslo, přisypeme krupici, osolíme špetkou soli a za stálého míchání přivedeme k varu. Poctivým mícháním se nám vytvoří velmi hustá kaše.

  2. Kaši odstavíme a necháme zcela vychladnout.

  3. Do vychlazené kaše vmícháme vejce. Z hladké kašovité hmoty za pomocí polévkové lžíce vykrajujeme noky a s pomocí druhé polévkové lžíce tvarujeme stejně velké noky.

  4. Vzniklé noky nejlépe ihned vkládáme do osolené vařící vody a vaříme cca 5 minut, dokud nevyplavou.

  5. Jahody rozpůlíme a zasypeme 2 lžicemi cukru a necháme povařit, dokud nevznikne omáčka. Uvařené noky scedíme, necháme okapat a podáváme s jahodovou omáčkou.

Komentáře k receptu Krupicové noky s jahodovou omáčkou

Tématické fráze: krupicové noky s jahodami tvarohovo krupicové noky krupicové noky s ovocem jahodove noky krupicové noky s ovocnou omackou tvarohovokrupicové noky tvarohove noky s jahodovou omackou noky s jahodami noky s ovocnou omáčkou krupicové nočky s jahodovou omáčkou krupicové knedlíky s jahodovou omáčkou krupicové noky nocky s jahodami krupicové knedlíčky s jahodovou omáčkou krupicové nočky s jahodami nocky s jahodovou omackou jahodova omacka krupicove noky s malinami krupicová noky recept recept na krupicové noky