Medová kuřecí prsa

Suroviny 4 porce

4 kuřecí prsní řízky
4 lžíce medu
4 lžíce másla
2 lžičky citronové šťávy
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Kuřecí řízky lehce naklepeme a osolíme. Na pánvi rozpustíme máslo, med a citronovou šťávu.

 2. Jakmile se na směsi začne tvořit pěna, vložíme řízky a z obou stran zvolna opékáme.

 3. Nejvděčnější přílohou jsou hranolky nebo brambory, ale už jsme zkoušeli i s rýží. V tomto případě šťávu trochu "povolíme" vodou.

Poznámka od kuchařky

Někdy do medové směsi přidám lžičku kari koření, maso je pak pikantnější.

Nebo spolu s řízky opékám i půlky kompotovaných broskví, ty pak položím na hotové řízky, posypu sýrem a ještě zapeču v troubě.

Komentáře k receptu Medová kuřecí prsa

 • terezaforevah terezaforevah

  Tak na mě a přítele bohužel moc sladké, ale dobrá nová zkušenost a nové chutě. :)

  Odpovědět

 • Pepa68 Pepa68

  Vyzkoušel jsem tento bezva jednoduchý recept.Jsou ty kuřecí prsa výborná......příště zkusím přidat truchu sojové omáčky a česnek.K tomu jsem uvařil nové brabory,takže mnamka!<3:-D:yes:

  Odpovědět

 • Janja Janja

  Neregistrovaní pánové, jděte se vycpat:-//! Předáváme si recepty, nápady a vychytávky. Nikoliv kritiku přidávaných surovin a ingrediencí. Med ani citron nejsou v receptu proto, aby si zachovaly své priority z hlediska zdraví, ale pro chuť.:-Q Ano, některá jídla jsou výborná (chutnají mi), jiná méně, některá už nebudu opakovat...mohu jen slušně poznamenat svůj názor a tím případně upozornit ostatní. Tento recept vyzkouším;-)

  Odpovědět

 • jiří jiří(neregistrovaný)

  Ely: Podle mne už nevíme co by, zničíte tou přípravou med i citron, když to tady tak čtu tak mě z toho může trefit šlak.:-//

  Odpovědět

 • Ely Ely(neregistrovaný)

  Josky: Tak to jste měl pobavil :-D Pokud jste to myslel vážně, tak je to spíše smutné. Tak sakra člověk snad umí trochu vařit a dá si v hlavě dohromady, co mu z receptu asi vyleze, ne? Slepě uvařit podle receptu a pak nadávat, že si akorát zkazil ingredience... Pokud jste dal 4 vrchovaté obalené lžíce medu tak se nedivím, je těžké, když někdo nepřemýšlí a jen koná. Jinak recept vypadá zajímavě, jen bych maso udělala zvlášť a až pak "vykoupala" v omáčce.

  Odpovědět

 • Missutt Missutt

  Výborné, taky jsem přidala ještě sojovou omáčku a česnek, k tomu jako přílohu brambory z trouby a tak dobrý oběd už jsme dlouho neměli! <3 :-) díky za inspiraci! :-)

  Odpovědět

 • Beee Beee(neregistrovaný)

  Vyborný. Já tam přidala ještě sezam :) <3

  Odpovědět

 • Benetka Benetka

  Děkuji za inspiraci,dnes tento recept dělal k obědu,a všem moc chutnalo! Dokonce i 12ti letý syn to slupl jako malinu,a řekl,že po dlouhé době normální jídlo! A to jsem měl strach jestli mu bude "sladké" jídlo chutnat. Žena v kuchyni neexperimentuje,když jsem do pánve dával med dívala se trochu podezřívavě,ale ve výsledku jí chutnalo a přistála pochvala. :-p Udělal jsem k tomu bramborovou kaši a přelil ji sosem z pánve.
  Jinak jsem dal na prsa ještě trochu pepře a medu dal jen 3 lžíce,a k máslu ještě přilil trochu oleje. :yes:

  Odpovědět

 • Martina M. Martina M.(neregistrovaný)

  Právě chystám k obědu. Medu jsem dala jen 2 lžíce a přidala jsem adžiku. Vypadá to velmi dobře, sosík je výborný, jen se ještě musí trochu zredukovat a bude hotovo. Jako přílohu dělám šťouchané brambory, mám na ně hroznou chuť. Tak snad si rodina pochutná.

  Odpovědět

 • Dajda Dajda

  skipy: Ale je, jen se nesmí přepálit. Vždyť pravý vídeňský řízek by se měl smažit na másle! :-O Máslo je dobré přepustit, nechat zchladnout a pak vylít tzv. rajnkaši, to znamená tekutinu, která po ztuhnutí másla zůstane. Dobré je také přidat do másla trochu oleje. :-*

  Odpovědět

 • skipy skipy(neregistrovaný)

  :no: máslo není k opékání vůbec vhodné:-O;-(

  Odpovědět

 • Veronika Veronika(neregistrovaná)

  Jelikož jsem měla jen trochu medu, tak na 2 lžíce, tak jsem tam přidala švestkovou omáčku.....a je to výborný :-)

  Odpovědět

 • Daniela Daniela(neregistrovaná)

  Super! Jednoduché a moc chutnalo! :) A je na každém, kolik medu použije ;)

  Odpovědět

 • Petr Petr(neregistrovaný)

  Toto je známka gastronomické demence:
  Nebo spolu s řízky opékám i půlky kompotovaných broskví, ty pak položím na hotové řízky, posypu sýrem a ještě zapeču v troubě
  :-((

  Odpovědět

 • Sydie Sydie(neregistrovaný)

  <3Výborné!!

  Odpovědět

Předchozí 1 2 3 4

Tématické fráze: kureci prsa recepty z kuřecích prsou kuřecí prsa recept kuřecí prsa recepty recepty kuřeci prsa kurecí recepty s kuřecích prsou recept na kureci prsa recept kuřecí prsa kuřeci prso kuřecí na medu recept z kuřecích prsou kuřecí plátky na medu oběd z kuřecích prsou recepty na kureci prsa kuřecí plátek na medu kuřecí maso naložené do medu kureci prsa s medem kuřecí prso recepty kuřecí prso recept