Bezlepková velikonoční bábovka ( nebo s lepkem )

jajikpusik Kuchařka: jajikpusik

Doba přípravy: 60 minut se vším všudy nad 12 kousků Dietní recepty , Bezlepkové 7 názorů

Suroviny

5 vajec
150 g cukru moučka
150 g mouky já dávám Schär ( nebo půl pohankové a půl Schär )
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
30 g oříšků
30 g rozinek
30 g čokolády
Recept si zatím oblíbilo 10 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Ušleháme tuhý sníh z bílků, přidáme do něj 70 g cukru a vyšleháme opět do tuha. Žloutky utřeme s 80 g cukru, přidáme vanilkový cukr a třeme do zahuštění.

  2. Mouku s práškem do pečiva promícháme, vsypeme do utřených žloutků a lehce měchačkou vmícháváme i tuhý sníh. Oříšky, rozinky a čokoládu nastrouháme, nebo rozdrtíme, přidáme do těsta, opět krátce promícháme.

  3. Směs nalijeme do formy, kterou jsme si předem vymazali sádlem a vysypali strouhankou. Pečeme při 180°C zhruba 40 minut do hněda.

  4. Následně vyklopíme a po vychladnutí pocukrujeme, prostředek bábovky vysypeme barevnými bonbóny a další dozdobení již doladíme každý na svém svátečním stole.

Poznámka

Bábovku lze dělat i jindy, nejen o velikonocích. A klidně z dvojité dávky, máte-li velkou formu. Pokud jí dělám např. v dortové formě, vysypu jí pohankovou moukou, nevím proč, ale chutná nám více oříškově.

Nejste-li bezlepkáři, použijte polohrubou nebo hladkou pšeničnou mouku, jak máte raději a stačí jen půl prášku do pečiva. Ale klidně míchněte svou pšeničnou s pohankovou moukou, nebudete litovat!

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 11 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Bezlepková velikonoční bábovka ( nebo s lepkem )

Tématické fráze: bezlepkové pečivo recepty velikonoční pečivo recepty recept na bezlepkové pečivo recepty schär bezlepkova babovka pohanková bábovka bezlepkova babovka schar bezlepková mouka schär recepty bezlepkové pečivo recept velikonocni babovka velikonoční recepty velká bábovka bezlepková schar bábovka z mouky schar top bezlepkové pečivo recepty jak upéct bezlepkové pečivo recepty na bezlepkové pečivo recepty z schar mouky recepty z mouky schar b mouka schar bábovka recepty mouka schar