Srnčí v pomerančové omáčce

Suroviny 4 porce

srnčí maso z kýty-může být i z jiné části
1 větší cibule
1 velký, nebo 2 menší pomeranče
1/2 citronu
2-3 lžíce cukru
1 lžíce solamylu
máslo na opečení cibulky-může být olej(do PH není třeba)
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Kýtu osolíme a dusíme vcelku, aby se nám nerozpadala. Na cibulku, kterou jsme osmažili do sklovita na másle (oleji), položíme tu prosolenou kýtu. Dusíme dost dlouho, nebo použijeme pomalý hrnec, kdo ho má. Během dušení přidáme šťávu z půlky citronu, šťávu z celého pomeranče a vnitřky bez kůží dáme k masu, 4 kolečka pomeranče si necháme a vydusíme je ke konci procesu, do PH můžeme kolečka dát hned na cibuli.

  2. Doladíme chuť cukrem, solí, pomerančovou a citronovou šťávou-chutě musí být vyvážené, pak je to ono! Ke konci si rozpustíme solamyl ve vodě, zalijeme šťávu a necháme převařením zahustit.

  3. Vody použijeme tolik, kolik chceme mít šťávy/omáčky a doladíme, kýtu si vyndáme na prkýnko a nakrájíme maso na porce, které dáváme rovnou na talíř a zaléváme pomerančovou omáčkou, můžeme ozdobit kolečkem z pomeranče.

Poznámka od kuchařky

Dělala jsem v PH, ale dá se to běžně dusit na sporáku. Tato mana je jednoduchá, záleží jen na vyváženosti surovin a když se nám to povede, hodně si pochutnáme a i ty slupky z pomeranče tam mají svoje chuťové plus, proto pomeranče neloupáme!

Komentáře k receptu Srnčí v pomerančové omáčce

Tématické fráze: pomerančová omáčka k masu pomerančová omáčka srnci na pomerancich omáčka ze srnce srnčí na svestka srnčí omáčky srnčí omáčka srnčí s pomerančem omacka k srncimu masu omáčka ze srnčího masa srnčí maso recepty omacka z pomerancu recepty srnci s pomerančovou omáčkou pomeranč omáčka srnčí maso ve sladké omáčce srnčí maso v omáčce pomerančový omáčka