Kokosový moučník s kustovnicí

Suroviny

2 vejce
1 hrnek cukru krupicového
2,5 hrnku polohrubé mouky
1 hrnek mléka
1/2 hrnku oleje
1/2 prášku do pečiva
hrst kustovnice
2 lžíce jablečného moštu
1 hrnek kokosu
1/2 hrnku moučkového cukru
400 ml zakysané smetany
granko

Postup přípravy receptu

  1. Kustovnici namočíme do jablečného moštu, alespoň na půl hodiny.

  2. Vejce s cukrem vyšleháme do husté pěny. Postupně přidáme olej, mléko a mouku smíchanou s práškem do pečiva. Nakonec vmícháme namočenou kustovnici. Těsto nalijeme na vymazaný a vysypaný plech.

  3. Kokos smícháme s moučkovým cukrem a nasypeme na těsto, které máme na plechu.

  4. Pečeme v předehřáté troubě - zda je moučník hotov vyzkoušíme špejlí.

  5. Ještě na horký moučnk natřeme zakysanou smetanu, na kterou nasypeme granko. Vše necháme vychladnout.

Poznámka od kuchařky

Kustovnici koupil Honza v nějakém stánku, kde mu byla nabídnuta jako zdravý pamlsek. Moc se mlsat nedala, proto jsem ji využila takto.

Kustovnice = Wolfberry - Goji berry (Lycium) je rod rostlin z čeledi lilkovitých (Solanaceae). Zahrnuje asi 100 druhů. Mezi rozšířené a tedy známé druhy patří kustovnice čínská (lat. Lycium chinense), jejíž plody, stejně jako samotná rostlina, jsou známé pod názvy wolfberry, goji a goji berry. - výtažek z wikipedie.

Komentáře k receptu Kokosový moučník s kustovnicí

Tématické fráze: moučníky s goji kokosový moučník čínský moučník čínské moučníky tvarohový moučnk bez mouky zákusek z kustovnice čínský moučník recept moucniky z goji kustovnice čínská wikipedie muffiny s kustovnicí goji wikipedie goja kustovnice čínská recepty kokosový pamlsek bez pečení čínské moučníky na plech kustovnice čínská wigipedie recepty s kunstovnicí kustovnice do pečiva goji v kokosu recept čínské moučníky recept wikipedie goji