Arašídové hrudky s kustovnicí čínskou

Suroviny na 80 malých sušenek

100 g arašídového másla
70 g Hery
60 g třtinového cukru
10 g oříškového sirupu do kávy
1 větší vejce
100 g hladké mouky
1/2 lžičky prášku do pečiva
1/2 lžičky sody
25 g libovolné čokolády
větší hrst sušených plodů kustovnice čínské

Postup přípravy receptu

  1. Troubu předehřejeme na 180°C, nachystáme si 2 plechy vyložené pečícím papírem.

  2. V míse vyšleháme arašídové máslo a heru s cukrem a sirupem, zašleháme vejce, pak vmícháme mouku se sodou a práškem do pečiva, nakonec zamícháme na drobno pokrájenou čokoládu a kustovnici.

  3. Z těsta rukou nebo s pomocí malé lžičky tvarujeme hrudky velikosti velkého lískového ořechu. Hrudky klademe na plech v dostatečných rozestupech, pečením se trochu rozjedou do stran.

  4. Pečeme 10 - 15 min, v polovině pečení plech vytáhneme a párkrát s ním klepneme o pracovní plochu, ze sušenek tím vyženeme vzduch a ty pak zůstanou krásně měkké a křupavé.

Komentáře k receptu Arašídové hrudky s kustovnicí čínskou

Tématické fráze: arašídové hrudky recepty z kustovnice peceny caj z kustovnice recepty s kustovnici kureci nudlicky s kustovnici recepty s kustovnice kustovnice recepty marmeláda z kustovnice arašídové máslo recepty cina ořechové hrudky v sirupu sušenky s kustovnicí cukroví s kustovnice kure s kustovnici cinskou kustovnice recepty koláč s kustovnicí recepty kustovnice kustovnice-recepty kari s kustovnicí cukroví s kustovnicí hrudky z arašídového másla