Sirup proti nachlazení

Suroviny

30 rozkvetlých bezových květů
3/4 l vody
3/4 kg krystalového cukru
1 citron

Postup přípravy receptu

 1. Květy opereme, dáme do vody a vaříme tak dlouho, až se voda vyvaří na polovinu. Odstavíme, dáme do chladna a necháme 24 hodin vyluhovat.

 2. Druhý den šťávu scedíme, přidáme cukr, šťávu z citronu a vaříme tak dlouho, až se sirup začne táhnout. Potom sirup nalijeme do skleniček. Přidáváme do čaje při kašli, nachlazení a pro pocení.

Komentáře k receptu Sirup proti nachlazení

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Foto+2 bod za inspiraci:-K
  U tohoto sirupu mi dělalo trošku problém uhlídat,kdy se voda s květy svaří na polovinu:-8
  Každý rok dělávám bezový sirup,který se dá použít i při nachlazení,když se určité množství nalije do kastrůlku a nechá se zredukovat:-)http://www.toprecepty.cz/recept/39365-bezovy-sirup...

  Odpovědět

 • yanull yanull(moderátorka)

  ajsa007:Do těch článků by se to tématicky hodilo, jak Ti radí Jaroušek, ale pokud sem takových užitečných receptů vložíš více, zkus se domluvit s administrátory, aby tu rubriku domácí medicína udělali a určitě tam budou přibývat i další. Ty články se určitě čtou, ale do receptů chodí více lidí.

  Odpovědět

 • ajsa007 ajsa007(autor receptu)

  jarda Kadic:nevím jak recepty smazat, natož přesunout :-(

  Odpovědět

 • jarda Kadic jarda Kadic

  ajsa007: Na těchto stránkách nahoře je nápis články, na ten, když klikneš, měly by se ti otevřít témata,je tam i téma zdraví,a tam by jsi ty recepty mohla dát, já tam koukal a něco tam už je:yes: ok schválně to zkus;-);-);-) a pak dej vědět, zda se zdařilo:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • ajsa007 ajsa007(autor receptu)

  yanull:kategorii "Domácí medicína" jsem nenašla...jen "Domácí pekárna" :-p ...já vím, tak se omlouvám, proto bych to chtěla smazat...nehodí se to sem.

  Odpovědět

 • yanull yanull(moderátorka)

  ajsa007:Nemusíš nic mazat, byla by to škoda, jen by ty recepty chtěly dát do kategorie "Domácí medicína" nebo něco podobného, nevím, zda to v nápojích nezapadne.

  Odpovědět

 • nofrona nofrona

  Jak píše Jarda, nemaž;-), udělej, přidej fotku...

  Odpovědět

 • jarda Kadic jarda Kadic

  ajsa007: Když už tady jsou, tak je nech, ale fakticky by byla škoda, kdyby jsi je nedala na stránky, které souvisí se zdravim, protože jsou jinak zajímavé:yes:

  Odpovědět

 • ajsa007 ajsa007(autor receptu)

  poradili byste mi prosím, jak hromadně smazat všechny moje recepty? na todle fakt nemám nervy...nemyslela jsem to špatně..a všem kterejch se to dotklo se velice omlouvám. tyhle recepty mi poslala moje kamarádka a přišli mi celkem užitečný, tak jsem se chtěla podělit....

  Odpovědět

 • katyvypl katyvypl

  jarda Kadic: Naprostý souhlas.

  Odpovědět

 • jarda Kadic jarda Kadic

  Já chodím na Topky, abych si zde našel nějakou inspirací, co vařit, neříkám, že tvé recepty na čaje jsou špatné, ale podle nich oběd neuvařím:-//Nehledě na to, že zde to nikdo, kdo má o tyto čaje zájem hledat nebude a je škoda, že tady zapadnou:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: domaci medicina proti nachlazeni proti nachlazení sirup na nachlazení co proti nachlazení domaci recept na nachlazeni domácí sirup na nachlazení recepty proti nachlazení bezový sirup proti kašli recept na nachlazeni recept proti nachlazení domácí recepty na nachlazení sirup při nachlazení domaci medicina proti kasli domácí sirup proti kašli domácí recept proti nachlazení medicina na nachlazeni domácí medicína na nachlazení domácí sirupy na nachlazení recept na sirup proti kašli, nachlazení a bolesti v krku na nachlazeni recepty