Zapečené zeleninové tousty

Suroviny

mladá cuketa
paprika
rajčata
jarní cibulka
čerstvá bazalka
strouhaný sýr
1-2 vejce podle množství
oregano
sůl
pepř
toustový chleba
máslo

Postup přípravy receptu

  1. Všechnu zeleninu nakrájíme na drobné kousky. Smícháme se sýrem a vejci. Dochutíme bylinkami. Chleba namažeme tenkou vrstvou másla.

  2. Poklademe směsí a uložíme na plech. Zapékáme ve vyhřáté troubě na 190 st. asi 10 minut. Podáváme teplé, ale dobré jsou i studené.

Poznámka od kuchařky

Množství surovin neuvádím záměrně. Někdo raději více papriky, jiný rajčat. Poměr si může upravit každý sám. Teď, když je všude tolik zeleniny, lze tousty připravit na počkání.

Komentáře k receptu Zapečené zeleninové tousty

  • oring oring

    Pro usnadnění použito 350g mražené zeleniny, volně rozmrazené, spolu se sýrem, vajíčky a ochucovadly vložené do stolního sekáčku a krátce posekáno tak, aby vznikly malé kousky, nikoliv kaše. Množství vystačí na 4. velké chleby.

    Odpovědět

Tématické fráze: zapecene tousty zeleninové tousty zapečené toasty zapečený toustový chléb recepty na zapečené tousty zeleninové recepty zeleninové tousty s cuketou recept na zapečený toustový chleba tousty recepty tousty toust zapékané tousty tousty recept zapečený toustový chleba toasty recepty tousty se zeleninou recept na zeleninové tousty zapečený toust zeleninové na tousty zapečené tousty s cuketou toasty se zeleninou