Marcipánové kytičky

Suroviny

120 g sušeného mléka
120 g másla
480 g cukru moučka
1 bílek
cca 10 ml mandlové tresti nebo marcipánové tresti

Postup přípravy receptu

 1. Vytvoříme těsto. Vememe formičku (nemusí být kytička), vymažeme máslem a vysypeme cukrem a vyklopíme. A necháme vysušit. První 3 jdou špatně, ale potom to jde dobře. Těsto se musí hned zpracovat.

Poznámka od kuchařky

Někdy se stane, že je bílek větší a těsto je řidší, tak přidejte cukr nebo suš. mléko nebo obojí.

V receptu jsem měla napsáno, že je možné použít místo sušeného mléka i sunar (pokračovací mléko) pokud vám zbude po dětech.

Komentáře k receptu Marcipánové kytičky

 • ingrid ingrid(neregistrovaný)

  Kyticky super;-)

  Odpovědět

 • barbra barbra

  Ty dělám také ale 4 nebo 3 barev.Jsou uplně výborné a moc chutnají!!!!!!!!!!!:yes::yes:

  Odpovědět

 • Pupino Pupino

  Mám také takový recept, jen v poměru 8 dkg suš.mléka, 8 dkg másla, 32 dkg ml.cukru, 1 bílek a tresti dle chuti. Vždyť marcipán má být sladký.;-)

  Odpovědět

 • Boubelinda Boubelinda (autorka receptu)

  Radko děkuji a maminky je mi líto.:-)

  Odpovědět

 • radka321 radka321

  Tak tady musím napsat:-)
  Ta fotka mi prostě padla do oka.Naprosto stejný recept a hlavně ty kytičky.Moje maminka dělala navlas stejné i barvou a čokoládou uprostřed.Samozřejmě recept mám a každý rok dělám.Jak se tu píše do druhého dne je to suché.Já jsem to musela napsat,protože maminku už tady nemám;-( a ty kytičky prostě..... a dávám bodík :yes:

  Odpovědět

 • Boubelinda Boubelinda (autorka receptu)

  Olis nevím jestli se dá vytvořit lísteček nebo růžička, nezkoušela jsem to. Tento recept mám od své babičky. Děláme ho jen na vánoce a nikdy jsem se nepídila proč je tam tolik toho čeho tam je:-?, prostě to tak dělám. Je z toho velké množství kytiček a uschnou docela rychle - do druhého dne.:-//

  Odpovědět

 • Hella Hella

  Nechci hodnotit recept, mám k němu své výhrady (k čemu je tam tolik másla - musí se to patlat, nemůže to uschnout, nemá trvanlivost a půlku tresti bych spotřebovala tak na 5 takových dávek), ale nezkoušela jsem ho a třeba se mýlím. Ale chtěla bych poradit bezva fintu a takové nepečené pečivo, kterou jsem četla v jednom slovenském časopise. Formička se vyloží jemnou potravinářskou folií, dá se kulička hmoty, pořádně se vymačká podle vzoru a vyklopí, Folie jde dobře sundat a jde to velmi rychle.

  Odpovědět

 • Olis Olis(neregistrovaný)

  diky za recept ale rada bych vedela jestli se s tohodle testa da taky vytvorit i listecek nebo ruzicka:-8:-p

  Odpovědět

 • lomacka lomacka(neregistrovaná)

  :-)):-))souhlasim z janou ,to se vždy hodí

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Boubelina a jsem moc ráda, že jsi to tady dala, marcipán se nedělá jen na Vánoce, ale hodí se na cokoliv. Díky!!:yes::-)

  Odpovědět

 • Boubelinda Boubelinda (autorka receptu)

  Vím, že čas pečení je za námi, ale trochu inspirace na příští rok.:-)

  Odpovědět

Tématické fráze: marcipánové cukroví marcipánová mašle marcipanove kytky kytky z marcipanu marcipnov cukrov marcipánové růžičky kytky z marcipánu návod navod na marcipanove kytky kytičky ze sušeného mléka jak udělat marcipánové růžičky mašle z marcipánu jak vyrobit marcipán marcipánové těsto jak udělat marcipán jak udělat kytky z marcipanu kytičky na cukroví formičky na marcipán navod na kytky z marcipanu marcipánové mašle cukroví z marcipánu