Nutelové kytičky bez lepku, mléka a vajec

petram Kuchařka: petram

Cukroví , Bezlepkové 4 názory

Suroviny

130 g bezlepkové mouky Schär B
50 g bezlepkové mouky Jizerka
30 g solamylu
1/4 kávové lžičky xanthanu
70 g moučkového cukru
140 g Stelly (nebo jiného margarínu bez obsahu mléka)
několik kapek citronové šťávy
1 kávová lžička citronové kůry
čokoládová pomazánka na slepení bez obsahu mléka (např. od firmy Rapunzel)
případně čokoládová poleva
cukrářské zdobení
Recept si zatím oblíbilo 7 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Ze všech surovin vypracujeme hladké těsto. Pracujeme rychle, aby se nezačalo lepit. Necháme přibližně 3 hodiny odležet v lednici. Poté vyválíme na tloušťku cca 3 mm a vykrájíme kytičky. U části z nich ještě vykrojíme kolečkem dírku v prostředku.

  2. Pečeme při 160°C 7-10 minut. Upečené cukroví necháme zchladnout na plechu, teprve potom s ním manipulujeme.

  3. Slepujeme čokoládovou pomazánkou bez mléka. Plné kytičky polijeme čokoládovou polevou a posypeme cukrovým zdobením. Kytičky s dírkou v prostředku můžeme nechat jen tak, nebo opět přikrášlit barevným zdobením.

Poznámka

Toto je první cukroví bez lepku, mléka a vajec, které se mi podařilo. Na chuť je k nerozeznání od lepkového a vůbec se nedrobí. Největší problém bezlepkového pečiva je jeho křehkost, často se rozpadá i "křivým pohledem". Ohromné zlepšení vlastností přináší přidání solamylu a xanthanu do těsta.

S těstem je třeba pracovat velmi rychle, válet pouze polovinu a druhou zatím nechat v lednici. Válela jsem na silikonovém válu, pekla na pečicím papíru.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 22 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Nutelové kytičky bez lepku, mléka a vajec

Tématické fráze: nutelové hvězdičky cukroví bez mléka a vajec cukrovy bez vajec nutelove těsto nutelove cukrovi nuttelové hvězdičky nutelové těsto na cukroví cukrovy bez lepku bezlepkové cukroví s nutelou vlastnosti solamylu cukroví bez mléka, vajec a lepku (recepty) cukrovi z nutelou nutelové vánoční hvězdičky citronové cukroví bez vajec nutelove rohlicky bez vajec solamylu bez lepku bezlepkové a bez vajec a mléka hvezdicky nutelove nutellové hvězdičky bezlepkove kyticky

Zapomněl/a jsem heslo