Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Hledáte velmi jednoduché cukroví na poslední chvíli? Vybrali jsme pro vás 6 druhů pečených dobrot, které nezklamou
Top recepty

Něco rychlého a snadného se hodí vždy. Vybrali jsme šest druhů jednoduchého cukroví, které nám příliš času nezabere, a přitom výborně chutná. Vybrané cukroví má ještě jednu společnou vlastnost - je nenáročné na formování, proto potěší i ty, které nebaví modelovat drobné úhledné kousky.

Pokud máme málo času, nebo nás pečení nebaví, ale přesto bychom rádi připravili něco na mlsání, můžeme zkusit na přípravu snadné cukroví z našeho výběru. Přestože nedá mnoho práce, na talíři bude vypadat dobře a má příjemnou chuť.

1

Burisonové kuličky

Jednoduché nepečené cukroví je nenáročné na suroviny i na přípravu. Potřebujeme pouze cukr, kondenzované mléko, máslo a burisony. Z cukru připravíme karamel, přidáme máslo a mléko, a po odstavení přisypeme burisony. Po chvíli začneme tvarovat kuličky, které vkládáme do malých papírových košíčků.

2

Hromádky z kukuřičných lupínků

Na toto cukroví potřebujeme cukr a med, máslo, vlašské ořechy, čokoládu a hlavně hodně kukuřičných lupínků. Med, cukr, máslo a čokoládu rozpustíme, přidáme ořechy a nakonec lupínky. Ještě zahorka tvoříme hromádky, které vkládáme do papírových košíčků. 

3

Marokánky - měkké a vláčné

Suroviny na oblíbené placičky z kandovaného ovoce a ořechů nejprve zvolna vaříme a po vychladnutí z nich tvoříme placičky, které upečeme na plechu. Hotové marokánky potíráme z jedné strany čokoládou.

4

Jablečné hromádky

Připravíme si jablečné těsto, které dochutíme citronovou kůrou a šťávou, a přisladíme rozinkami a vanilkou, tvoříme z něho lžící malé hromádky na plech s pečicím papírem. Po upečení hromádky pocukrujeme nebo pocákáme čokoládovou polevou

5

Vločkové sušenky

Připravíme si těsto z ovesných vloček, ořechů, cukru, másla a vejce. Přidáme rozinky, brusinky, případně ovoce naložené v rumu. Z těsta tvoříme placičky, které upravíme vidličkou. Pečeme dozlatova, můžeme ještě dozdobit rozpuštěnou čokoládou

6

Nejjednodušší kokosky

Na závěr stojí za povšimnutí nejjednodušší kokosky. Potřebujeme na ně pouze strouhaný kokos, cukr moučku a dvě vejce. Po smíchání z těsta tvoříme malé hromádky, které klademe na plech a pečeme do růžova.

Přejeme, ať se vám cukroví dobře povede, i když nebude vyžadovat mnoho času k přípravě.

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky