Sladké citronové tousty

Moučníky Smažené Doba přípravy: pár minut 7 názorů

Moučníky Smažené Doba přípravy: pár minut 7 názorů

Suroviny

bílý toustový chléb - 8 plátků
0,5 dcl mléka
0,5 dcl smetany 33%
2 vejce
2 lžičky cukru
1 vanilkový cukr
kůra z poloviny citrónu

Postup přípravy receptu

  1. Vejce rozšleháme s mlékem, smetanou, oběma cukry a citronovou kůrou. V této směsi pak namáčíme plátky chleba a smažíme dozlatova na kousku másla, nebo i úplně bez tuku na vhodné pánvi.

  2. Podáváme s čím je libo - úplně nejlepší jsou s meruňkovou marmeládou a kysanou smetanou, následuje sladký tvaroh a dohání je rozpuštěná čokoláda zjemněná smetanou. Píšu asi 8 plátků, protože různý druh chleba různě nasákne. Šlo by to jistě i z rohlíků, nebo plátků bagety.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: Magazín Albert březen 2011-upraveno. Do směsi se má přidat ještě skořice a jmenuje se to "skořicové tousty". Bez ní je to ale skoro lepší. Ovšem citronová kůra chybět nesmí, udělá z téhle rychlovky úžasnou pochoutku))

Komentáře k receptu Sladké citronové tousty

Tématické fráze: sladké rychlovky sladke toasty sladký toast z toustového chleba recept aladin sladký smazeny toustovy chleba sladký toustový chléb sladký toast jak se dělá sladký toust sladké toustové recepty recept na sladké toasty sladké tousty s tvarohem top recepty sladke recepty recepty toasty sladké toasty sladke recept toustovi chleb na sladkosti co je francouzke jidlo mousse recepty na toasty roládky na sladko z toust.chleba toustovy chleba sladký recepty s čím tousty