Zavařené citróny

Postup přípravy receptu

 1. Svařit 1,5 litru vody s 1 kg cukru krupice (do rozpuštění cukru), nechat chvilku zchladnout.

 2. Ostrouhané citrony nakrájet na slabá kolečka, naskládat do zavařovací sklenice, zalít cukerným nálevem, zavíčkovat a zavařit (cca 10 min. od doby varu).

 3. Lze použít jako kompot, nebo plátky podávat k masu a nálev do čaje, lze použít třeba i jako ozdobu na buchtu (a zalít želé). (Jinak by se ostrouhané citróny nespotřebovaly, rychleji tvrdnou).

Komentáře k receptu Zavařené citróny

 • Majka8 Majka8

  Bezva nápad,díky:-K

  Odpovědět

 • Vlasta Vlasta(neregistrovaná)

  Je to vynikající, pamatuji si na to ze svého dětství, kdy citrony zavařovala moje maminka i teta.Jo a hořké nejsou.Díky za vzpomínky.;-)

  Odpovědět

 • Jana Jana(neregistrovaná)

  kolik musí být těch citronů?janirouckov@seznam.cz

  Odpovědět

 • ivulinka ivulinka(moderátorka)

  Tak na tohle bych odvahu nedostala, měla bych strach, že to celé bude hořké i díky semenům, která jsou vidět ve sklenici.
  Citrony mám celoročně v lednici, nikdy mi tam nesmí chybět, mám je po ruce čerstvé, bez cukru, když potřebuji čerstvou šťávu, není problém a když bych měla vyhodit kůru, tak ji nastrouhám a usuším si ji.

  Odpovědět

Tématické fráze: zavařené citrony zavařený citron jak zavařit citrony citrony v cukru recepty s citrony co s citrony jak zavarit citron citrón v cukru citrony zavarene citrony recepty zavařit citrony zavarene pomerance citrony citron zavařený recepty na citrony citrony v nalevu zavaření citrony citron buchta s citrony citrony recept