Nakládané citrony

Zavařeniny Doba přípravy: podle množství 56 názorů

Zavařeniny Doba přípravy: podle množství 56 názorů

Suroviny ..

citrony nejlépe chem. neošetřené nebo řádně vydrhnuté v horké vodě(libovolné množství, ale raději si hned udělejte víc)
cukr krupice - na každý citron 1 vrchovatá PL
strouhaný čerstvý zázvor - podle chuti
cca 1 lžičku hřebíček

Postup přípravy receptu

 1. Z citronů ostrouháme kůru. Můžeme ji také tence oloupat škrabkou na zeleninu a později ji kandovat. Ze všech citronů následně odstraníme veškerou bílou část, která se nachází pod kůrou - já jsem ji celkem snadno oloupala špičkou nožíku. Poté citrusy nakrájíme ostrým nožem na kolečka asi půl centimetru silná.

 2. Přendáme do mísy, zasypeme cukrem, přidáme zázvor (dělala jsem dvě varianty: se zázvorem a bez, ta první je lepší!)a promícháme opatrně, abychom citronová kolečka nerozbili.

 3. Přendáme do zavařovacích skleniček, přidáme hřebíček, zavíčkujeme a šup do lednice. Necháme v chladu a pokud možno v klidu rozležet.

 4. Používáme vždy 1-2 kolečka do čaje nebo jen zalijeme horkou vodou a horké popíjíme. Nakládanými citrony ale můžeme zdobit i moučníky, dokážu si s nimi živě představit třeba tvarohový koláč nebo pohár nebo třeba mufinky- v poznámce.

Poznámka od kuchařky

1.Mufinky:http://www.toprecepty.cz/recept/30775-vlacne-a-von...

2.Při nakládání citronu jsem se inspirovala receptem v časopise Zahrádkář, jen jsem ho malinko "inovovala"- zázvor jsem přidala hned při nakládání :-)

3.Ostrouhanou kůru jsem dala v uzavřené plastové krabičce do mrazáku, počítám, že ji budu mít takto vždy připravenou k rychlému použití do moučníků.

Komentáře k receptu Nakládané citrony

 • MamlajdaD MamlajdaD

  Recept je tu už dlouho, ale to mu na kráse neubírá, dělám po přečtení receptu a komentářů takto: Oloupaný zázvor na velice tenké plátky, pečlivě oloupané citrony krájím na malé kostičky a k tomu přidávám stejný počet pomerančů, také bez kůry (a peciček) taktéž na kostičky. No a zalévám medem v doporučeném poměru 1 citron (pomeranč) a 1 hodně plná lžička medu. Pomeranč má stejný, podle některých studií i o trochu vyšší obsah vitamínu C, a chuť je ještě lepší, no beru na tu chuť ohled, protože tento "lektvárek" dělám i pro malé pravnučky (už jsou starší než tři roky;-), tak to už můžou). Dík za recept :yes::-K a Janě Pá za inspirativní fotku s přidáním pomerančů :yes::-K! Tak a už jdu na to - zatím potřetí! :yes::-D Zdravím!:-K:-K

  Odpovědět

 • BellinkaB BellinkaB

  Děkuji za informaci :-) Jednou jsem se o tomto receptu zmínila před přítelem a on to druhý den donesl již naložené :-)) Bylo to naprosto výborné a bezchybné, tento receptík ukládám :-)

  Odpovědět

 • janatka janatka

  Opět naloženo, tentokrát v medu. Dala jsem na 4 citróny 4 vrchovaté lžíce medu, po zamíchání je vše ponořené.:-K:yes:

  Odpovědět

 • BellinkaB BellinkaB

  Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, když to děláte s tím medem, tak kolik ho dáváte? Normálně naplníte skleničku citróny a doplníte medem? Nebo je to jako s tím cukrem, že na 1 citrón 1 lžíce medu? Děkuji za odpověď a každopádně dávám bodík :yes:

  Odpovědět

 • danča2 danča2(neregistrovaný)

  janatka: mám odzkoušený podobný recept, jen zázvor se krájí na slaboulinko a prokládá se také citrony, ale pozor, teď to přijde pak už nic, jen se ve sklenici zaleje medem !!! A teď říkejte mŇááám - já alespoň se nemůžu nabažit a už baštím druhou skleničku! Je to prostě unikátní Pá pá děvčátka a klučíci

  Odpovědět

 • janatka janatka

  NADEI:naložila jsem je už potřetí a vždy jsem kůru oloupala a ještě vyndala jadérka.Je to vynikající i ten zázvor(nějak ho nemusíme,ale tady ho nasekám na drobno a sníme ho i s těmi citróny)Každý den pijeme čajíček a citróny přidáváme.Střídáme v nemocech,tak alespoň nějaké ty vitamíny.;-)

  Odpovědět

 • Danca Danca(autorka receptu)

  NADEI: vyzkoušené to nemám...ale taky si myslím, že to bude hořké:-(

  Odpovědět

 • janatka janatka

  NADEI:jestli můžu,myslím se ,že to bude hořké:-/

  Odpovědět

 • NADEI NADEI

  chystám se vyzkoušet co se stane ,když dám citrony celé i s kůrou?Je to super nápad už teď mi tečou sliny :-p:yes::yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • janatka janatka

  Tak mám naložené v ledničce,nějak na nás útočí chřipka,tak se to bude hodit.

  Odpovědět

 • Koubkova Koubkova

  Zkoušela jsem jen ze 3 citronů;-)

  Odpovědět

 • valisek valisek

  já to zkusila a dala jsem do toho trochu pomeranče:yes::yes::yes::yes::-p;-)

  Odpovědět

 • marcelka395 marcelka395

  Tak jsem včera naložila citrony;-,dala jsem med a trošku zázvoru:-8 je to moc super receptík:yes:letí bod č.21;-)

  Odpovědět

 • vladi vladi

  :-O;-) supr nápad-už jdu na to- udělám-vyzkouším- dopředu vím, že to bude dobrůtka- a přepošlu rodině na vyzkoušení- posílám bodík za prima nápad:-p:-D

  Odpovědět

 • Vaclav Fronek Vaclav Fronek

  Danco. Nyní by se mi to náramně hodilo. Jsem úplně chcíplej a to říkám co možná nejslušněji, jinak bych použil ještě hrubější slovo. Ty máš +bodík 19 a já na tom zapracuju. Ono se to hodí vždy.

  Odpovědět

Předchozí 1 2 3 4

Tématické fráze: nákládaný zázvor s medem a citronem zázvor s medem a citronem naložený zázvor s medem a citronem citron naložené citrony naložený citron nakladany zazvor s medem nakládaný zázvor s citronem citrony naložený zázvor s citronem a medem nakládaný zázvor s citronem a medem nakládaný zázvor v medu med se zázvorem a citronem citron se zázvorem a medem citron s medem citron se zázvorem citron s cukrem recepty z citrónů citrony recepty citron recepty