Zapečená brokolice s čočkou

Bezmasá jídla Doba přípravy: 45 8 názorů

Bezmasá jídla Doba přípravy: 45 8 názorů

Suroviny 1 porce

Na jednu porci:
30 g jáhel
30 g červené čočky
200 g brokolice
1 vejce
30 g sýru

Postup přípravy receptu

 1. Chtěla jsem vyzkoušet zapéct neobvyklou kombinaci čočky a jáhel. Chuťově mi k tomu nejvíce ladila brokolice. A tak vznikl tento recept. Dostatek bílkovin doplní vajíčko a případně sýr. O přísun zeleniny se zase postará brokolice. Recept je tedy vhodný právě při hubnutí.

 2. Jáhly propláchneme horkou vodou a dáme vařit. Po minutce přidáme do stejného hrnce červenou čočku a vaříme kolem 3 minut. Poté vypneme a necháme dojít.

 3. Brokolice uvaříme, ale nerozvaříme.

 4. Do zapékací nádoby (použila jsem dortovou formu) dáme uvařenou brokolici, jáhly a čočku.
  Zalejeme vajíčkem naředěným troškou vody.

 5. Dáme péct do trouby na 200 stupňu na cca 30 minut.

 6. Pět minut před koncem rozložíme sýr. A zapečeme.

 7. Pokud omezujete mléčné výrobky, můžete do receptu přidat například tofu nebo tempeh, aby jste doplnili dostatek bílkovin.

  Přeji pohodové hubnutí
  Hanka

Komentáře k receptu Zapečená brokolice s čočkou

Tématické fráze: brokolice s čočkou červená čočka s brokolicí čočka s brokolicí brokolice pro hubnutí recepty brokolice s červenou čočkou zapečená brokolice zapečená červená čočka zapečená brokolice s jáhly receptynahubnuti.cz brokolice a červená čočka čočka recepty zapečená brokolice recepty recepty z brokolice zapeceny kvetak s cervenou cockou jahly s brokolici květák zapečený s červenou cockou cervena cocka brokolice červená čočka a brokolice čočka červená brokolice brokolice s jáhly