Balkánský salát II.

Saláty Doba přípravy: 20 4 názory

Saláty Doba přípravy: 20 4 názory

Suroviny 4 porce

1 Balkánský sýr (200 g - 250 g)
5 rajčat
1 okurka
2 stroužky česneku (podle chuti)
1 lžíce olivového oleje
1 kapka octu (nemusí tam být)

Postup přípravy receptu

 1. Máme umytá rajčata a okurku. Rajčata nakrájíme na kostičky, které vsypeme do mísy. Balkánský sýr nastrouháme na střední nudličky do té a samé mísy, kde jsou rajčata na kostičky.

 2. Okurku oloupeme a nastrouháme jí na střední nudličky, poté nastrouhanou okurku vsypeme do mísy, kde jsou rajčata na kostičky a nastrouhaný sýr.

 3. Česnek oloupeme a vymačkáme ho do mísy. Přidáme lžíci olivového oleje a klidně i tu šťávičku, která zbyla v balení od Balkánského sýra. A nakonec i kapičku octu, který nemusí v salátu být.

 4. Ingredience smícháme dohromady a dáme na 10 minut vychladit do lednice. Po deseti minutách salát vyndáme a dáme do misek. Salát je připraven k podávání.

Komentáře k receptu Balkánský salát II.

 • Paulína Paulína(neregistrovaná)

  Ja ho tiež robím a pridávam ešte cierne olivy rozrezané na polovice.:-p

  Odpovědět

 • Julca Julca(neregistrovaná)

  :yes: je to moc dobre, mam podobny vyzkousen

  Odpovědět

 • Irule Irule

  :yes: to může být dobré :-p:-K

  Odpovědět

 • Bodislav Bodislav(autor receptu)

  Nechte si chutnat, a Děkuji za shlédnutí tohoto receptu! ;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: balkánský salát balkánský salát recept okurek s balkanskym syrem recepty balkánský salát večeři recept na balkánský salat saláty recepty okurka s balkánským sýrem balkansky syr a olivy na veceri recept balkánský okurek okurky a balkánský sýr balkanské recepty salat z balkanskeho okurka s balkánským salát okurek rajce balkánský sýr balkánský salát top recepty co k večeři recepty rajcata a okurka a balkansky syr salat z rajčat,okurek,sýra okurka a balkánský sýr ocet do balkánského salátu