Rýžové nudle se zeleninou

Suroviny

balíček širších (3mm+) rýžových nudlí
1 středně velká cuketa
2 menší červené kapie
1 -2 mrkve
1 velká cibule (nejlépe červená)
olej
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Zeleninu nakrájíme a všechnu ji dáme restovat na rozpálený olej (cca 30 min). Volíme velký hrnec, jelikož k zelenině budeme přimíchávat později vařené nudle.

 2. Mezitím dáme vařit osolenou vodu (vodou nešetříme) a uvaříme rýžové nudle dle návodu.

 3. Když je zelenina změklá, přidáme nudle a dobře promícháme, aby byly i nudle "obalené olejem". V případě potřeby olej přidáme.

Poznámka od kuchařky

Jeden z našich oblíbených "nedělních" receptů. Zelenina se dá oloupat a nakrájet večer předem, uchovat v dobře uzavřené misce a druhý den, kdy je třeba rychle uvařit stačí cca 30-45 min na dohotovení oběda.

inspirováno receptem z knihy:

Markéta Šichtařová: Citlivá kuchyně -- aneb štíhle, zdravě, bez alergie, bezlepkově, bez mléka, bez chemie, i pro začátečníky, a úžasně chutně!; ISBN:9788090556409

Originální recept obsahuje rajčata, která jsem nahradila navíc jednou kapií a neobsahuje cibuli. Máte-li rádi rajčata a neosypete se po nich, zkuste třeba s cherry rajčátky.

Komentáře k receptu Rýžové nudle se zeleninou

 • TerezaVe TerezaVe(autor receptu)

  maria64: Je, tak to jsme měly k obědu stejné jídlo. :-) Taky si vždy vychutnávám pro mne nezvyklou křehkost/křupavost restované zeleniny. Díky za vyzkoušení.

  Odpovědět

 • maria64 maria64

  Moc dobré, dnes jsem si je uvařila k obědu, měla jsem chuť na měco lehkého. Bodík :-p

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

Tématické fráze: rýžové nudle se zeleninou rýžové nudle recept na ryžove nudle ryzove nudle recepty rýžové nudle se zeleninou recept rýžové nudle recept zapečené rýové nudle se zeleninou recepty na rýžové nudle rýžové nudle s cuketou recepty rýžové nudle oběd rýžové nudle restovana cuketa ryzove nudle rý,žové nudle rýžové nudle s houbami recept rýžové nudle restovat nudle restovane ryzove nudle restovane ryzove nudle se zeleninou ryzove nudle ze zeleninou na kari nudle se zeleninou