Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kapustnica z Harvelky

Hodnocení receptu je 4,9 (20×)

Pro možnost hodnocení
se prosím přihlašte

29. 3. 2009 11:21

Suroviny

Postup přípravy

Poznámka autora receptu

Zdroj: recept jsem získal od mé milované Amalenky, která z obce Harvelka pochází. Harvelka byla obec na Kysuciach, v roce 1985 zanikla v důsledku výstavby vodní nádrže Nová Bystrica.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Nahlásit chybu v receptu

Alternativy k tomuto receptu Zobrazit více

Načíst další

Přečtěte si

Komentáře

Vaclav Fronek Vaclav Fronek

18. 2. 2012 10:53

Jendo. Tak jsem se kouk. Je o super. To by mne srovnalo vždy. máš +bodík 20

Jenda1 Jenda1

29. 3. 2009 18:26

No tak dobrá, máš ji tam zpátky.:-) Nemusíš se dívat.:-))

JanaDorazinova JanaDorazinova

29. 3. 2009 17:28

No, Jano, pořádně si zapamatuj to, co ti tady Jenda r:-D:-))adí, víš, že ty frgály na svatbu mé dcery tě asi neminou! Jeníčku, jak jinak, samozřejmě, že ti letí bodík z Orlové a protože si myslím, že pipre ti taky jeden šoupla, máš z Orlové dva bodíky! Jo a ty jeden, nechal jsi mi tu fotku? Nestihla jsem se mrknout!:-/

pipre pipre

29. 3. 2009 14:44

Tak tyto sváteční koláčky už mám v oblíbených a hned jsem přidala bodík :-) Musí být určitě chutnější, než jsem dělala já podle receptu, kde je jako tuk uvedený olej. Také bez kynutí. Ale i ty byly dobré, copak teprve tvoje.

Jenda1 Jenda1

29. 3. 2009 14:30

Jani, máslo s rumem používám taky. www.toprecepty.cz/recept/4294-svatecni-kolacky/;-)

pipre pipre

29. 3. 2009 14:20

Jendo, moc děkuji za odkaz!!!! :-)Už jsem si ho uložila. Nadivku jsem dělala vlastně stejně, vzpomínám si, že jsem přidávala i povidla. Jen jsem to měla tužší. Asi to bylo tím, že jsem tam nepřidala trochu vývaru z hrušek. Jinak teta vždy po upečení potřela peroutkou každou nádivku rozpuštěným máslem smíchaným s rumem.

Jenda1 Jenda1

29. 3. 2009 14:09

pipre pipre

29. 3. 2009 13:50

Jendo, já kdysi dělala hruškovou nádívku tak, jak ji popisuješ, s badyánem. Ale dělala jsem ho jen tak od oka, bez receptu a docela se povedla. Jen si už nepamatuji, jak jsem ji vykouzlila:-) Tehdy jsem získala sušené hrušky z Valašska od rodiny. Je to už pár let, dnes je nemohu nikde sehnat.

Jenda1 Jenda1

29. 3. 2009 13:00

Právě mi kyne chlebové těsto a pokusím se upéct plecovník. Od tatínka vím, že se kdysi pekával na velikonoce. Byla to uzená plec zapečena v chlebovém těstu. Pokud se povede, určitě napíšu recept.;-)

Jenda1 Jenda1

29. 3. 2009 12:53

Jani, moje maminka pekla hrušťáky, bohužel od ní už se recept nedozvím, ale pamatuji se, že sušené hrušky vařila a pak mlela na masovém mlýnku a dominantní koření byl bydyán. Taky si nejsem jistý, zda badyán dávala vařit s hruškama, nebo dávala mletý až do pomletých hrušek.:-)

pipre pipre

29. 3. 2009 12:47

Pocházím z Valašska, tam se vařily také zajímavé speciality a až se stydím, že jsem zatím nezískala recept na skvělé valašské frgály, které pekla moje teta-skvělá kuchařka. Zatím jsem podobný neochutnala. Je to hlavně v nádívkách, ty chutnaly skvěle, hlavně hrušková..mňam :-). Snad ho získám od sestřenic a pak se s ním podělím i zde.

spagetka spagetka

29. 3. 2009 12:38

Pěkně napsané a rozhodně se to i musí ochutnat. Je vidět, že Jenda vaří i srdcem :yes: Souhlasím s Terezkou, že generacemi prověřené recepty by se zapomínat neměly, naopak ty staré a podle někoho obyčejné recepty určitě v mnohém předčí ty nejmódnější speciality. :yes::yes:

pipre pipre

29. 3. 2009 12:34

Vzpomínám na svoji maminku, který vykouzlila z "ničeho" jednoduchá a velmi chutná jídla. Hlavně to dokázala skvěle ochutit, pouze klasickým kořením. Něco jsem podchytila, ale musím přiznat, že ne vždy vše chutná jako maminčino jídlo. V restauracích jíme jen sporadicky, na cestách a kupodivu i tam si dává manžel raději klasická jídla. Doma rád experimentuje, ale koření jen klasické. Toto jídlo by jemu i mně určitě chutnalo. Dávám bodík.:-)):yes:

tejaja tejaja

29. 3. 2009 11:38

Na Kysuciach sa varilo, ale ešte aj varí veľa jednoduchých, ale pritom výborných jedál. :yes: Hľadáme kdejaké "novoty" a špeciality, a zabúdame na recepty, ktoré osvedčili desaťročia, možno storočia :yes::yes::yes:

Přidat komentář

Přidat komentář

Moje poznámka

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více

Právě bylo uvařeno:

Další recepty

Tématické fráze: valašská kapustnica kapustnica kapustnica recept domácí kuchařka,recepty proverene manzelem valašské speciality jednoducha kapustnica valašská kapustnice recepty ádi hrušky svateční kapustnica uzena obíračka recepty proverene manzelem kysucke recepty kapusnica valašská kapustnica recept valašská kuchařka kysucká kapusnica kapustnica s uzenym recept kapustnica pikantní hovězí pečeně valasske speciality recepty

Suroviny: zelí kysané, bobkový list, koření nové koření, pepř celý, sůl, brambory, maso

TopRecepty.cz

Kapustnica z Harvelky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/BgNQ