Polévka z uzených žebírek

Suroviny

uzená žebra
3 vejce (vařená natvrdo)
křen (strouhaný)
kysaná smetana
asi 1/2 sáčku kysaného zelí
sádlo
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

 1. Uzená žebírka uvaříme doměkka, obereme a nakrájíme maso na kousky. Do vývaru přidáme kysané zelí a vaříme.

 2. Připravíme si světlou jíšku ze sádla a hladké mouky, a když je zelí poloměkké, zahustíme jíškou polévku, do které přidáme obrané maso, na kostičky nakrájené vejce, smetanu, křen a zjemníme čerstvým máslem. Podáváme s chlebem a nebo s brambory na loupačku.

Komentáře k receptu Polévka z uzených žebírek

 • 1974andrea 1974andrea

  Tak jsem upotřebila v této polévce 3 vejce natvrdo;-). Měla jsem uzený vývar, masa už poskrovnu, tak jsem přidala ještě klobásu. Polévka je výborná a posílám fotky a bodík;-):yes:

  Odpovědět

 • Víťáneček Víťáneček (neregistrovaný)

  Tak tenhle recept vypadá grandiózně až monstrózně! Já milovník kysaného zelí, uzeného masa a vajec, no ty vole, mně nezbývá nic jiného, než tuhle polévku zítra uvařit a sežrat.

  Moc děkuji za recept! :-))

  Odpovědět

Tématické fráze: kyselice z uzenych kosti pečená uzená žebra pečená žebra recept recept na uzenou polevku zelná polévka z uzeného masa zelenacka zelná polévka z úzeného vývaru kroupová polévka s uzeným masem uzena polevka se zelím fazolova polevka z uzenych kosti pečená uzená žebra recept kroupová polévka z uzených kostí recept polevka z uzeneho vyvaru polévka z uzeného žebra zelna polevka z uzeneho recept na pečená uzená žebra uzený žebírka polévka z uzeného polévka z žeber pečené uzené žebra