Nejjednodušší bábovka bez sněhu

NDrasny Kuchařka: NDrasny

Doba přípravy: 50 min s pečením 1 bábovka, cca 16 dílků, podle formy Moučníky , Bábovky 5 názorů

Suroviny

2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru moučka
1 vanilkový cukr (malý sáček nebo i vynechat)
1/2 hrnku oleje
1/2 hrnku mléka
2 celá střední vejce
1 kypřící prášek
Recept si zatím oblíbili 4 kuchaři

Postup přípravy receptu

 1. Zapnout troubu na 180 °C. Mezitím všechny suroviny smíchat do sebe. Vylít do formy (já mám silikonovou, takže nic neřeším, ale běžná by se asi měla vymazat a vysypat) - zde se nebojte, že je těsta málo, do mojí silikonovky je to asi jen půlka formy těsta, ale bábovka krásně naběhne a bude nadýchaná a forma bude plná.

 2. Až bude trouba vyhřátá (moje pípne), tak vložit do středu trouby a péct určitě 40 minut.

 3. Po této době píchněte špejlí dovnitř, musí projet a vyjet lehce bez těsta.

 4. Bábovka by měla být už zlatavá, já nechávám ještě cca 6 minut péct, pak troubu vypnu a ještě jí tam 5 minut nechám. Ale sledujte, aby byla křupavá a krásně hnědá.

Poznámka

Tato bábovka je opravdu velice výborná. Jednou do ní dám dvě hrsti vlašáků, někdy těsto rozpůlím a do půlky dám kakao a mám mramorovou, někdy přidám mák a mám makovku, někdy citronovou šťávu a aroma a mám citronovku, prostě nádhera!

Pro někoho může být docela mastná, ale já to mám ráda, když je šťavnatá a nemusí se k ní nic pít. Kdyžtak můžete toho oleje dát jen lžíci, ale nutno vyzkoušet, co komu sedí.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 15 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Nejjednodušší bábovka bez sněhu

 • Luz Luz (neregistrovaný)

  Supr bábovka obyčejná jednoduchá, dala jsem tam ty ořechy jak na obrázku hrubě nasekané a supr bábovka skoro snedena a v troubě už se péče druhá, aby bylo zítra co snidat. :-)

  Odpovědět

 • NDrasny NDrasny(neregistrovaný)

  Kaill: to jsem straaaasne rada. Jdu opet pect :-)

  Odpovědět

 • Kaill Kaill

  Ještě není nakrojená, ale na první pokus vypadá lákavě a opravdu i pro chlapa snadně :) :-p

  Odpovědět

 • NDrasny NDrasny(autor receptu)

  Jůůůů, tak to jsem moc ráda, že někdo podobný recept zná a ještě víc jsem radši, že chutná ;-) já ho sestrojila z několika jiných receptů a spokojenost veliká :-8

  Odpovědět

 • gogyna gogyna

  Tento recept znám bábovka je výborná a jednoduchá.:-K

  Odpovědět

Tématické fráze: bábovka bez snehu tvarohová bábovka bez sněhu bábovka od čiriny recept na babovky ze snehu olejová bábovka bez snehu bábovka ze sněhu piškotová bábovka bez sněhu nejjednodušší olejová ořechová bábovka ryclá bábovka recept recept na babovku bez snehu bábovka bez kypřícího prášku bábovka bez prášku do pečiva nejednodusi babovka levné mléko 15.1.2016 nejjednodusejsi recept na bábovku babovka se snehem recept hrnkova olejova babovka bez snehu od babicky? babovka bez mleka se snehem mramorová bábovka bez sněhu bábovka že snehem