Salát z kysaného zelí 2

Saláty Doba přípravy: 30 minut 2 názory

Saláty Doba přípravy: 30 minut 2 názory

Suroviny dle množství surovin

1/2 kg kysaného zelí (1 sáček)
3-4 vařené brambory ve slupce, vystydlé (můžou být i oloupané z předešlého vaření)
1-2 cibule podle chuti a velikosti cibule
2-4 naložené okurky dle chuti a velikosti
1-2 jablka oloupaná a nahrubo nastrouhaná
kmín (pokud není kysané zelí již s kmínem)
sůl podle chuti (pozor, kysané zelí bývá dost slané! )
mletý pepř dle chuti
olej podle chuti (nemusí být olivový)

Postup přípravy receptu

  1. Sáčku kysaného zelí (500 g) ukrojím růžek, nálev vymačkám do nádobky a uschovám. Sáček rozříznu a zelí překrájím podle potřeby.

  2. Do mísy vložím nakrájené zelí, na půlkolečka nakrájenou cibuli (tu pokud možno rozeberu), vařené brambory nakrájím na kostičky nebo použiji "mřížku", jako na bramborový salát.

  3. Na jemno nakrájím naložené okurky. Přidám nahrubo nastrouhaná jablka, opepřím mletým pepřem, přidám kmín, (není-li již v kysaném zelí), hojně zakapu olejem, promíchám a popřípadě dosolím.

  4. Je-li to hodně kyselé, možno přisladit trochou cukru, případně zalít trochou nálevu z okurek. Podle chuti. Dám vychladit a proležet do lednice.

  5. V lednici vydrží nejméně týden, pokud se dřív nesní. Lze ho také uchovat v zavařovací sklenici s twist. víčkem.

  6. Hodí se k vařenému či pečenému masu, prejtu, jitrnicím nebo jen tak.

Poznámka od kuchařky

Jedná se původně o ukrajinský (ruský recept), je to levné a v případě použití domácího kysaného zelí je to vitaminová bomba s vitamínem C. U kupovaného kysaného zelí si s tím vitamínem C nejsem až tolik jistý.

Navíc je to málo kalorické, možno skoro beztrestně mlsat třeba u televize.

A je to hodně zdravé. Nejen pro vitamin C, ale i pro obsažené velké množství vlákniny pro dobré zažívání. Pouze mírně nadýmá.

Komentáře k receptu Salát z kysaného zelí 2

Tématické fráze: salát z kyselého zelí salat z kysaneho zeli kyselé zelí salát výborný salát z kysaného zelí salát s kysaného zelí salát s kyseleho zelí kysané zelí salát salát z brambor a kysaného zelí bramborový salát s kysanym zelím salát kysané zelí bramborovy salat se zelim salaty z kysaneho zeli saláty z kyselého zelí kysané zelí použití salát z kys. zelí vařené kysané zelí příprava dobrý salát z kysaného zelí salát z vařeného kysaného zelí salát s kyselým zelim salat s kysaným zelím