Malinový / ostružinový dort, řez, pohár - nepečený

Suroviny

1/2 kg malin (čerstvé nebo mražené)
1 vanilkový pudink
dětské nebo cukrářské piškoty
cukr krupice dle chuti

Postup přípravy receptu

 1. Maliny / ostružiny dáme jen krátce povařit s troškou vody a poté je přes jemné sítko (cedník) propasírujeme. Tekutinu nalijeme do odměrky a popřípadě dolijeme vodou do půllitru tekutiny. Na chuti to neubere, maliny i ostružiny jsou velice aromatické a pikantní. Malinovou / ostružinovou šťávu (4 dl) dáme do kastrůlku, osladíme dle chuti a přivedeme k varu. Pak vlijeme pudink rozmíchaný v 1 dl chladné šťávy a krátce povaříme.

 2. Připravíme dortovou formu, pekáček, mísu, poháry, silikonové formičky na muffiny... . Nádobí podle našeho výběru vytřeme olejem nebo vyložíme potravinářskou fólií, aby šel vychlazený dort, řez... dobře vyklopit. Malinový pudink vaříme v množství, které budeme potřebovat, podle toho dávku ingrediencí navýšíme. Na dort nebo řezy použijeme třeba i tři až čtyřnásobnou porci. Vše záleží na naší chuti a počtu strávníků.

 3. Na dno například misky dáme piškoty, které potřeme malinovým / ostružinovým pudinkem, na pudink dáme opět piškoty, pak zase pudink, piškoty..., až nám nezbyde žádný pudink. Necháme vychladit, nejlépe do druhého dne, aby piškoty zvlhly a podáváme třeba s kopečkem šlehačky, zmrzliny, jogurtu... Mezi vrstvy můžeme přihodit i pár čerstvých malin. Kdo chce, může pudink nalít na pečený korpus, pak nechat zchladnout a potřít vrstvou smetanového krému. Prostě podle toho, jak se nám zrovna chce a kolik máme času.

Komentáře k receptu Malinový / ostružinový dort, řez, pohár - nepečený

 • recepty73 recepty73 (autor receptu)

  Eja57: ...pecičky malin a ostružin u nás projdou jen v ovoci v čerstvém stavu, to nikomu nevadí;-):-8 ...dokonce i rybízový koláč mládež obejde velkým obloukem:-(:-D

  Odpovědět

 • Eja57 Eja57 (moderátorka)

  Krása, ta muffinková bábovička:yes::-K
  ( Nám malinová zrníčka nevadí, maliny jsou maliny, takže jen rozkutruji tyčákem na kaši, vmíchám do hotového hustého pudinku z jen 2/3 tekutiny, ale ne mléka ale vody, a vrstvím piškoty, pudink, piškoty, mascarpone a tak pořád dokola, želatina není potřeba, stačí noc v lednici....)

  Odpovědět

 • recepty73 recepty73 (autor receptu)

  Marie Svarcova: ...děkuji:-K:-K:-K ...a kdyby byla z fotky cítit i ta malinová vůně...;-)<3:yes:

  Odpovědět

 • Marie Svarcova Marie Svarcova