Jablečný bezlepkový závin

Lenka Škulinová Kuchařka: Lenka Škulinová

Doba přípravy: 40 minut s přípravou 4+ Moučníky , Dia a bezlepkové, Záviny, rolády 0 názorů

Suroviny

bezlepkové listové těsto (dá se zakoupit např. v Tescu - značka Šetra spol. Babické bezlepkové těsto listové)
krupicový cukr
3 jablka - oloupaná a nastrouhaná
1 vejce - rozšlehané
1 lžička slunečnicového oleje na potření
skořice mletá
maizena na posypání válu
Recept si zatím oblíbili 3 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Nastavíme si troubu na 165°C-180°C (325°F-350°F) - špatně se to odhaduje neb bezlepkové těsto má "svoji" hlavu a raději začínám na nižší teplotě než u klasického lineckého těsta jež peču při teplotě vyšší, protože se na rozdíl od bezlepkového nedrobí a nevysychá tak rychle.

  2. Při čekání na troubu si na maizenou posypaném vále rozválíme těsto, tak aby vznikla pokud možno souvislá placka co se nebude moc trhat, na výšku tak 3-4 mm.

  3. Doprostřed placky nakládáme nastrouhaná jablka a posypeme je mletou skořicí. Pak z obou stran složíme těsto tak, abychom ho rovnoměrně překryli přes nastrouhaná jablka.

  4. Na pekáč dáme pečící papír a jemně potřeme olejem (těsto se nebude připalovat na pekáč a navíc se mnohem lépe přemístí na servírovací talíř a netrhá se. Opatrně přeneseme závin na pekáč, potřeme rozšlehaným vajíčkem a dáme péct.

  5. Pečeme cca 20-25 minut dokud těsto nezačne nabírat červenější barvu, raději kontrolujeme ke konci 20 minut pečení dříve, protože bezlepkové těsto má tendenci schnout a připalovat se rychleji než klasické.

  6. Rozkrájené kousky závinu posypeme cukrem dle chuti. Podáváme samotné nebo jako zákusek se zmrzlinou. Dejte si chutnat!

Poznámka

- postup vypadá trochu složitě s opakováním drobení těsta, ale bohužel při používání bezlepkového těsta je s ním trošku jiná "spolupráce" (díky tomu, že jsem sama bohužel bezlepkář, tak se s tím setkávám s čímkoli co je mnohem jednodušší udělat při práci s klasickým lepkem včetně omáček atd.)

- vtipy na prostírání se nebráním, bylo to první co přišlo pod ruku ačkoli nejsou vánoce...ha ha ha

- máte-li nějaké rady při postupu čehokoli bezlepkového, moc ocením

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 19 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Jablečný bezlepkový závin

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: bezlepkovy zavin bezlepkový jablečný štrúdl bezlepkové recepty listové bezlepkové těsto recept bezlepkový strudl bezlepkové těsto na závin babické listové těsto bezlepkové bezlepkovy závin recept bezlepkový jablkový závin bezlepkové záviny recept na bezlepkovy zavin jablečný závin recept na bezlepkový štrůdl recept na bezlepkové listové těsto bezlepkovy zavin recepty jablkový závin bezlepkový bezlepkovy zavin s jablky bezlepkových zavin bezlepkovy listovy závin závin bezlepkový