Bezlepkový dia štrúdl

aghatte Kuchařka: aghatte

Doba přípravy: 1h 10 porcí Moučníky , Dia a bezlepkové, Záviny, rolády 0 názorů

Suroviny

Těsto:
150 g hrubé kukuřičné mouky
50 g tapiokové mouky
100 g pohankové mouky
100 g ragi mouky
150 g bílý jogurt
200 g tuku
1/2 sáčku jedlé sody
kukuřičná strouhanka na posyp těsta
Náplň:
10 jablek
skořice
med
vlašské ořechy
kokosový cukr dle chuti
Recept si zatím oblíbili 2 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Těsto: zaděláme všechny suroviny s teplou vodou (množství odpovídající kelímku od jogurtu), necháme odpočinout přikryté mísou. Těsto je vláčné a nelepivé, krásně se rozvaluje.

  2. Mezitím oloupáme jablka. Necháme je celá, lépe se pak strouhají. Těsto vyválíme na plát, lehce podsypáváme jakoukoliv bezlepkovou hladkou moukou, kterou máme - sojová, kukuřičná.

  3. Povrch těsta posypeme kukuřičnou strouhankou, jablka strouháme na nudličky z výšky přímo na těsto po celé ploše v tenké vrstvě. Cca 5 jablek na jeden plát. Posypeme skořicí, kokosovým cukrem nebo pokapeme medem.

  4. Sekané oříšky: pokud nemáte nebo děláte závin i pro malé děti či babičku a dědečka, vůbec nemusí být, ragi mouka má oříškovou chuť sama o sobě. Opět lehce posypeme strouhankou, zabrání to promáčení těsta.

  5. Tvoříme klasický závin, na plechu propícháme vidličkou po celé délce. Lehce potřeme pouze vodou. Pečeme 30-40 minut při 180°C.

Poznámka

Vynikající, ideální na podzim, kdy je spousta jablek. Bez vajec, rychle hotový, na stole se ale dlouho neohřeje, děti ho milují.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 18 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Bezlepkový dia štrúdl

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: nejlepší bezlepkový štrůdl láďa hruška čoko závin pohankový śtrudl dia štrúdl štrudl z bezlepkové mouky štrůdl z kukuřičné mouky štrůdl z pohankové mouky čokozávin od hrušky bezlepkové recepty pohankový závin kukuricna mouka strudl mouka ragi bezlepkovy tvarohovy strudl čokoštrůdl ládi hrušky láďa hruška čoko závin videa čokozávin ládi hrušky štrůdl tapioková mouka strudl z pohanky závin z bezlepkové mouky bezlepkový štrůdl z jogurtu

Zapomněl/a jsem heslo