Bezlepkový dia štrúdl

aghatte Kuchařka: aghatte

Doba přípravy: 1h 10 porcí Moučníky , Dia a bezlepkové, Záviny, rolády 0 názorů

Suroviny

Těsto:
150 g hrubé kukuřičné mouky
50 g tapiokové mouky
100 g pohankové mouky
100 g ragi mouky
150 g bílý jogurt
200 g tuku
1/2 sáčku jedlé sody
kukuřičná strouhanka na posyp těsta
Náplň:
10 jablek
skořice
med
vlašské ořechy
kokosový cukr dle chuti
Recept si zatím oblíbili 2 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Těsto: zaděláme všechny suroviny s teplou vodou (množství odpovídající kelímku od jogurtu), necháme odpočinout přikryté mísou. Těsto je vláčné a nelepivé, krásně se rozvaluje.

  2. Mezitím oloupáme jablka. Necháme je celá, lépe se pak strouhají. Těsto vyválíme na plát, lehce podsypáváme jakoukoliv bezlepkovou hladkou moukou, kterou máme - sojová, kukuřičná.

  3. Povrch těsta posypeme kukuřičnou strouhankou, jablka strouháme na nudličky z výšky přímo na těsto po celé ploše v tenké vrstvě. Cca 5 jablek na jeden plát. Posypeme skořicí, kokosovým cukrem nebo pokapeme medem.

  4. Sekané oříšky: pokud nemáte nebo děláte závin i pro malé děti či babičku a dědečka, vůbec nemusí být, ragi mouka má oříškovou chuť sama o sobě. Opět lehce posypeme strouhankou, zabrání to promáčení těsta.

  5. Tvoříme klasický závin, na plechu propícháme vidličkou po celé délce. Lehce potřeme pouze vodou. Pečeme 30-40 minut při 180°C.

Poznámka

Vynikající, ideální na podzim, kdy je spousta jablek. Bez vajec, rychle hotový, na stole se ale dlouho neohřeje, děti ho milují.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 18 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Bezlepkový dia štrúdl

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: nejlepší bezlepkový štrůdl láďa hruška čoko závin pohankový śtrudl štrůdl z pohankové mouky štrůdl z kukuřičné mouky dia štrúdl štrudl z bezlepkové mouky čokozávin od hrušky bezlepkové recepty pohankový závin kukuricna mouka strudl mouka ragi bezlepkovy tvarohovy strudl čokoštrůdl ládi hrušky láďa hruška čoko závin videa čokozávin ládi hrušky štrudl z pohankova mouky dia jablecny závin dia z kukuřičné mouky recept na závin z rýžové ,mouky