Jednoduchý chléb

Suroviny

1/2 kg hladké mouky
4 dcl vlažné vody
2 lžičky soli
30 g droždí
Kmín

Postup přípravy receptu

 1. Smícháme mouku, kmín a sůl. Rozpustíme droždí ve vodě, vlijeme do mouky a vypracujeme těsto. Necháme kynout 30 min. Vytvarujeme a ozdobíme bochánek. Pečeme asi 20 min. v mírně rozehřáté troubě. Potom 10 min. na vyšší teplotu. Během pečení potírat vodou!

Poznámka od kuchařky

Ozdobit jej můžeme:dýňovým semínkem, sezamovým semínkem, slunečnicové semínko,..

Komentáře k receptu Jednoduchý chléb

 • Irina Irina(neregistrovaná)

  Lepší chleba je z kvásku

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Slané pečivo? Proč? Autorka to popisuje, jako dělaný chléb klasicky, ale jak vidím, v pekárně se dá udělat taky!

  Odpovědět

 • Hella Hella

  Skutečně to je recept pro kategorii Domácí pekárna? Spíš si myslím, že tady byl problém, kam ho zařadit. Už jsem mockrát upozorňovala na to, že tu chybí kategorie Slané pečivo!

  Odpovědět

Tématické fráze: jednoduchý domácí chléb jednoduchý chléb z domácí pekárny jednoduchý domácí chleba jednoduchy chleba z domaci pekarny jednoduchy chleba z pekárny jednoduchy chleb z pekarny jednoduchý chléb v domácí pekárně domácí chléb jednoduchý jednoduchý domácí chléb z pekárny hamburská hovězí pěčeně jednoduchý kvásek recept na chleb nemecky domácí jednoduchý chléb jednoduchý recept na chleba z pekárny jednoduchý recept na chleba do pekárny recepty zdomaci pekarny jednduchý chléb zdomácí pekárny jednoduchý recept jednoduchy chleba do pekarny jednoduchy chleba v pekarne