Pečená uzená vepřová žebra-jubilejní

Vepřové maso Doba přípravy: 180 minut + 24 hodin naložení 31 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 180 minut + 24 hodin naložení 31 názorů

Suroviny 4-6 porcí

2 kg vepřových uzených žeber
6 stroužků česneku
1 pivo Plzeňský PRAZDROJ
koření grilovací KOTÁNYI na žebírka
olej
sůl
pepř
cibule

Postup přípravy receptu

 1. Vepřová uzená žebra necháme u řezníka podélně rozseknout (pro lepší porce) a provedeme jejich naložení do láku vytvořeného z jednoho kvalitního plzeňského piva, namačkaných stroužků česneku, jedné polévkové lžíce koření Grill žebírka a stejného množství slunečnicového oleje. Již na připravené porce žeber naneseme vzniklou „úchvatnou aviváž“ a necháme v lednici za občasného obracení „avivážovat“ minimálně dva dny.

 2. V den „D“ provedeme uložení do pekáče společně s jednou velkou na hrubé kusy pokrájenou cibuli a pečeme zakryté na střední teplotě cca 3 hodiny. Následně na posledních 20 minut odklopíme a necháme opékat. Vzniknuvší dobrotu servírujeme s vařeným bramborem, čerstvým chlebem a nebo, když nás nikdo nevidí, tak i samotné.

Poznámka od kuchařky

Poděkování za vytvoření mého jubilejního 100 receptu (proto jubilejní) zde na TOPkách patří řeznictví v Brně na rohu ul. Příční-Bratislavská, kde mají uzená vepřová žebra tak luxusní, že jinde by to bylo prodáváno jako uzený vepřový bok. Děkuji a jdu slavit!

Komentáře k receptu Pečená uzená vepřová žebra-jubilejní

 • František Plášek František Plášek(neregistrovaný)

  Bratránku já Tě zab**ju..další úžasně vypadající recept na žebra....asi navštívím brzo řezníka.. :yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Galant Galant(neregistrovaný)

  Lidi, já jsem myslel, že tady najdu komentáře jak vám recept chutnal. Tady každej akorát píše, že to bude dělat, ale jak to dopadlo, jestli se všichni olizovali, se už nedozvíme ;-(

  Odpovědět

 • lucka lucka(neregistrovaná)

  koupila jsem uzena žebírka tak to zkusím dnes udělat s manželem to moc milujeme tak doufám že i my budeme spokojení :):yes:

  Odpovědět

 • Kamil Kamil(neregistrovaný)

  Recept je skvělý, ale dnes sehnat "dobré uzené" je problém. Každé vypadá, jak když ho vytáhneš z kádě s kyselinou. Já je alespoň na půl hodiny povařím jen tak ve vodě s pocitem, že se to chem. svinstvo alespoň trochu dostalo pryč. Peču až druhý den po vystydnutí. To ovšem platí i třeba pro koleno.

  Odpovědět

 • maris maris

  Díky - vyzkouším;-):-), najít dobré řeznictví je jako najít poklad:-))

  Odpovědět

 • isindy isindy

  Maris, přímo na kruháči ;-) a ta Jesenice je jen kousek dál a tam je to ještě zajímavější ;-)

  Odpovědět

 • maris maris

  Isahu díky, do Kunratic jen seběhnu s kopečka:-)), až budu zase v Praze, tak se tam stavím ;-)

  Odpovědět

 • isindy isindy

  Maris, Kunratice - dokonce tam měli u uzené oháňky, už jsou v troubě;-):-8:-p...a jedno ještě lepší je na kraji Jesenice...;-):yes:

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Jste tady provokatéři:-D;-)Nádherné fotky od všech:-8
  Taková krásná žebírka u nás nemáme,ale nechám si chutnat alespoň z monitoru:-pbodík jede+:yes:

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Otíku, boda už jsem ti dala dřív a teď jsem ti přidala fotku;-) akorát, že uzená žebírka nejsou z trouby, ale pečená na grilu:-D Přivezla mi je Šavlinka:yes:

  Odpovědět

 • maris maris

  Isahu, prozraď, kde je řeznictví s velkým Ř:-), za dobrým řeznictvím bych šla světa kraj:-))

  Odpovědět

 • isindy isindy

  právě jsem objevila úžasné řeznictví s velkým Ř a koupila luxusní uzená žebírka...ruce mi ještě voní, jak jsem je schovávala do lednice...a pak jsem objevila tento recept - sakra, to je den :yes::-D, takže v nejbližší době bude hostina...:-p:-p:-p:yes:

  Odpovědět

 • exovka exovka(neregistrovaná)

  Tak už je dělám podruhé....u mě jste žebírkový bůh...to není jídlo,to je slast...to se prostě nedá popsat...mooooc děkuji za tenhle recept:yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Žebírka patří k nejoblíbenějším jídlům u nás a u mě osobně vedou ta uzená... Moc pěkný receptík...:-p

  Odpovědět

 • Sodovka Sodovka

  Uzená žebírka s manželem milujeme. :-p Máme rádi chuť a vůni uzeného a pak obíračku. Otto, chci se zeptat na délku pečení. Není 3 hodiny na pečení moc? Tak dlouho se peče husa. :-)) Naložená žebírka musí být upečena o hodně dřív. :-* Za marinádu posílám bodíka.:yes:

  Odpovědět

Předchozí 1 2 3

Tématické fráze: pečená žebra v troubě vepřová žebra uzena žebra na medu veprove zebra veprova zebra recept pečená žebra na medu pecena uzena zebra na medu pečená uzená žebírka pečená vepřová žebra na medu uzená žebírka pečená recept uzená žebírka marináda na pečená žebra příprava uzených žeber naložení žeber marináda na vepřová žebra recepty z uzenych zeber zebra recept uzene zebra na medu peceni uzenych zeber pečená žebra na medu recept