Nepečený dortík podle mne

Suroviny

dlouhé cukrářské piškoty
2 šlehačky ke šlehání
1 pudink bez vaření dr. Oetker
káva
rum
2 lžíce cukru moučka
něco na ozdobení hotového dortu
(čokoláda,,oříšky, kokos...a jiné)

Postup přípravy receptu

  1. Vezmeme hlubší mísu (záleží, jak velký dort chceme udělat), mísu vyložíme potravinářskou folií, aby šel dort dobře vyklopit. Pak dlouhé piškoty namáčíme do kávy s rumem a vyskládáme je v míse kolem dokola a na dno mísy.

  2. Mezitím vyšleháme 2 šlehačky do potřebné hustoty se 2 lžícemi cukru a 1 sáčkem pudinku bez vaření (měla jsem vanilkový). Vyšlehaným krémem naplníme vnitřek dortu v míse, dáme ještě střídavě kousky namočených piškotů do krému. Různě, takže vznikne barevná struktura uvnitř dortu. Zarovnáme a nakonec poskládáme opět namočenými piškoty a tím vytvoříme spodek dortu.

  3. Dáme vychladit do lednice, nejlépe přes noc a druhý den vyklopíme celý dort na podnos. Sundáme fólii, namažeme libovolným krémem a posypem tím, co máme rádi. Dáme opět vychladit a můžeme krájet.

Poznámka od kuchařky

Dort není moc sladký a je moc dobrý. Prostě mne napadlo ho udělat v míse a po vyklopení připomíná třeba Krtkův dort,ale není, je lehoučký a dobrý.

Komentáře k receptu Nepečený dortík podle mne

Tématické fráze: nepečené dorty recepty nepečené dortíky nepečený krtkův dort co udělat z dlouhych piškotu recept z dlouhých piškotů nepečený kefirovy dort recept z dlouhých piškot nepečený dort z dlouhých piškotů nepečený dort jde vyklopot ořechový kopec nepečený oříškové krtkovy dlouhé piškoty recepty nepečený z dlouhých dort z dlouhych piškot krtkuv dort nepečený dlouhé piškoty dlouhé piškoty dort dlouhé piškoty recept dort z dlouhych piskotu nepeceny kopec