Brokolice se sýrovou omáčkou

Zeleninová jídla Doba přípravy: 20-30 minut 0 názorů

Zeleninová jídla Doba přípravy: 20-30 minut 0 názorů

Suroviny 2 porce

1 menší brokolice
400 g brambor
Na sýrovou omáčku (rychlá varianta):
2 dl mléka
30 g másla
100 gr smetanového taveného sýru
muškátový květ nebo strouhnout mušk.oříšek
špetka bílého pepře
sůl
2 kávové lžičky solamylu
Druhá varianta - s bešamelem:
2 dl mléka
50 g másla
50 g hladké mouky
100 g taveného smetan.sýru
sůl
bílý mletý pepř
muškátový květ

Postup přípravy receptu

  1. Brokolici i brambory vaříme v páře a zatím připravíme sýrovou omáčku.
    Dělám dvě varianty. Při rychlé do vařícího mléka vložíme 100 g smetanového sýra - používám Madetu. Necháme v horkém mléce rozpustit a krátce povařit, zahustíme solamylem rozmíchaným v mléce, přecedíme a vložíme asi 3 dkg syrového másla. Výborná a opravdu rychlá - hodí se ovšem k okamžité spotřebě, protože při opakovaném ohřátí řídne!!!

  2. Varianta klasická je základní bešamelová omáčka: z 50 g másla a 50 g hladké mouky uděláme světlou jíšku, rozředíme 2 dl studeného mléka, osolíme, přidáme muškátový květ, bílý pepř, rozšleháme, uvedeme za stálého míchání do varu, povaříme do zhoustnutí (asi 15 -20 minut), během tohoto vaření přidáme 100 g měkkého smetanového sýra (může být i více) a pak přecedíme přes jemný cedník. Do hotové omáčky vložíme na povrch tenký plátek másla.

Poznámka od kuchařky

Přidala jsem k tomuto lehkému letnímu obědu plátek ohřáté šunky, jak je patrno z obrázku.

Lehké, ale i chutné jídlo, které v horkém letním dni stačí zasytit.

Komentáře k receptu Brokolice se sýrovou omáčkou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: brokolice se syrovou omackou recept brokolice se sýrovou omáčkou brokolice recept se sýrovou omáčkou vaříme z brokolice sýrová omáčka na brokolici brokolice ze syrovou omackou brokolice s omáčkou broklice recepty rcept broklice se sýrovou omáčkou recept na brokolici se syrovou omackou syrová omáčka k brokolice brokolice se syrovou s omáčkou zapekana brokolice se syrovou omačkou brokolice se žampiony sýrovou omáčkou brokolice s omáčkou recepty brokolice recepty se sýrovou omáčkou recepty brokolice se sýrovou omáčkou sýrová omáčka z brokolice syrová omáčka k brokolici brokolice a sýrová omáčka