Polévka z listů ředkvičky

Polévky Doba přípravy: 20 minut 1 názor

Polévky Doba přípravy: 20 minut 1 názor

Suroviny 3 porce

máslo (cca 3 lžíce)
mouka (cca 3 lžíce)
2 vejce
sůl
pepř
listy ředkviček
může být i zeleninový bujón

Postup přípravy receptu

  1. Na pánev dáme rozpustit máslo, když začne bublat, přidáme mouku a chvilku osmažíme. Osolíme a přidáme vejce. Tím se nám vytvoří hrudky, které ještě opékáme, aby nebyly syrové. Měly by být osmažené dozlatova.

  2. Přilijeme vodu, zhruba 3/4 litru nebo použijeme jemný zeleninový vývar. Dosolíme podle chuti a vaříme zhruba 10 minut. Listy ředkviček z jednoho svazku umyjeme, nakrájíme a vložíme do hrnce. Necháme je ještě lehce 5-10 minut povařit a máme hotovo.

  3. Polévku podáváme horkou, dá se k ní podávat i rozpečená bagetka. :)

Poznámka od kuchařky

Tato polévka je vhodná pro letní dny, kdy se nechceme příliš zdržovat u plotny. Případné dotazy klidně pište do komentářů :)

Komentáře k receptu Polévka z listů ředkvičky

  • maris maris

    Vařila jsem podobnou polévku , ale se zeleninou. Část jsem oddělila a přidala jen ředkvičkové lístky. Polévka je dobrá,je to dobré využití čerstvých lístků :yes::-)
    Dovolila jsem si přidat fotku :-8

    Odpovědět

Tématické fráze: listy z ředkviček polévka z ředkviček polévka z listů ředkviček recepty z listů ředkviček polévka listy ředkvičky listy redkvicek listy od ředkviček listy z ředkvičky ředkvička listy listy z řekviček redkvicky listy listí z ředkviček lístky z ředkviček listí ředkvičky redkvickove listy listy od ředkve využití listu ředkviček jak využít redkvickove listy v receptech redkvicky listy recept list redkvicky