Slané pečivo lístkové

Suroviny

1/2 kg polohrubé mouky
1/4 l mléka
2 žloutky
6 dkg tuku
3 dkg kvasnic
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Z ingrediencí vypracujeme těsto, které necháme chvíli kynout. Poté uděláme tukovou placku z 15 dkg mouky a 1 kostky tuku.

  2. Obě těsta spolu rozválíme jako na lístkové. Rozřežeme rádlem na čtverečky, přes cíp položíme kousek párku či kabanosu, roh slepíme bílkem.

  3. Můžeme též utvořit větší obdélníky, zabalit do toho kabanos, navrch ještě ozdobit proužkem těsta a po upečení krájet řezy. Kousek nakrájíme na tyčinky a sypeme buď mákem nebo nastrouhaným sýrem a paprikou.

Komentáře k receptu Slané pečivo lístkové

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: pečivo z lístkového těsta recepty recepty z lístkového těsta na slano slané pečivo z lístkového těsta recepty na slané pečivo slané pečivo z listoveho testa listkove testo slané recepty z listkového těsta slané tyčinky z lístkového těsta tyčinky z lístkového těsta slané pečivo pečivo z lístkového těsta slané pečivo recepty recepty z lístkového těsta slané slane tycinky z listoveho testa listove testo slane recept na slané pečivo slané z lístkového těsta listove testo na slano slane tycinky recept listove testo tycinky