Linecké cukroví bez lepku a laktózy

Cukroví BezlepkovéPečené Doba přípravy: 15 minut příprava těsta 0 názorů

Cukroví BezlepkovéPečené Doba přípravy: 15 minut příprava těsta 0 názorů

Suroviny dle velikosti vykrajování

150 g másla
120 g panely (v blanderu rozmixované na moučkový cukr)
80 g mletých mandlí
250 g bezlepkové mouky Jizerka
1 vejce
vanilkové aroma
marmeláda nebo oříškové máslo na slepování

Postup přípravy receptu

  1. Máslo s cukrem a vanilkovým aroma vyšleháme do jemné pěny, poté přidáme vajíčko a dále šleháme. V jiné míse smícháme mleté mandle s bezlepkovou moukou a tuto suchou směs zapracujeme do vyšlehané máslové směsi. Vypracujeme vláčné těsto a nejlépe přes noc dáme odpočinout do lednice.

  2. Vykrajujeme libovolné tvary, pečeme cca 8 minut. Zdobení, promazání nebo "pomazání" se meze nekladou... linecké sušenky či cukroví jde zdobit vážně všelijak... prostě podle Vaší fantazie a samozřejmě příležitosti či ročnímu období.
    Tak si to s láskou užijte a dobrou chuť!

Poznámka od kuchařky

Bezlepkové linecké těsto, které je vláčné, chutné a dle uvedených ingrediencí je sladké akorát, spíše méně - my to tak máme rádi. Popřípadě si doslaďte dle chuti přidáním více panely, nebo finálním promazáním nebo "pomazáním" :-).

Komentáře k receptu Linecké cukroví bez lepku a laktózy

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: vánoční cukroví bez laktózy linecké cukroví bez lepku peceni bez laktozy linecké cukroví bez cukru cukroví bez lepku peceme bez laktózy recepty bez lepku a laktozy linecké bez lepku pečení bez lepku a bez laktózy pečeme bez lepku a laktózy recepty na vánoční cukroví bez laktózy linecke cukrovi bez másla peceni cukrovi bez laktozy pečeme bez lepku a lakrozy cukroví bez lepku a bez cukru recepty na vánoční cukroví bez lepku cukroví bez lepku a cukru máslové linecké cukroví kuchařka bez lepku a laktozy vánoční cukroví bez lepku a cukru