Bazalkovo citronové muffiny / cupcaky

Moučníky Dezerty, zákusky, poháryMuffiny Doba přípravy: 15 minut + cca 25 minut pečení 0 názorů

Moučníky Dezerty, zákusky, poháryMuffiny Doba přípravy: 15 minut + cca 25 minut pečení 0 názorů

Suroviny 12 porcí

Těsto:
250 g hladké mouky
100 g panely (nebo klasického cukru)
lžička prášku do pečení bez fosfátů
cca 10 lístků bazalky
citronový cukr Vitana
vanilkové aroma dle chuti (já dávám 3 - 5 kapek)
špetka soli
šťáva z 1/2 citronu
200 ml rostlinného mléka (lze i kravského)
80 g másla (rozpustit a nechat trochu zchladnout)
Krém:
100 g mascarpone
100 ml smetany na šlehání
panela dle chuti - v mixéru připravím na prášek
2 - 3 kapky citronového aroma

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve si smíchám suché a v druhé míse mokré ingredience. Lístky bazalky nožem nasekám na drobno a přidám k mokrým ingrediencím a všechno vidličkou prošlehám. Než k mokrým ingrediencím naliji rozpuštěné máslo, nechám ho chvíli vychladnout.

  2. Troubu předehřeji na 180 stupňů. Do pečící formy na muffiny si připravím papírové košíčky. Obsahy obou dvou misek smíchám dohromady a směsí plním připravené košíčky. Doporučuji plnit košíčky cca 0,5 cm pod okraj. Muffiny dáme do předehřáté trouby a pečeme cca 25 minut.

  3. Na krém je spousta možností. Občas smíchám jen lučinu s panelou nebo džemem. Když ale nespěchám, nejraději připravuji krém z ingrediencí vypsaných výše. Ten se mi osvědčil i u labužníků z mého okolí ;-) Množství krému nechám na Vás. Pokud byste chtěli cupcaky s výraznou čepicí krému, určitě přidejte množství jednotlivých ingrediencí. Mnou předepsané množství v tomto receptu je na zdobení viz obrázek, a to na 12 cupcaků.

  4. Každopádně na tento krém dle ingrediencí výše vyšlehám šlehačku, kterou potom jemně smíchám s mascarpone, vanilkovým aroma a stévií dle chuti.
    Kdo se stévií nemáte ještě zkušenost, tak stévie stačí opravdu velmi málo. Začněte třeba množstvím stévie jen na špičku nože, promíchejte a až po ochutnání případně přidávejte.

Poznámka od kuchařky

K přípravě vláčných muffinů a cupcaků patří pravidla, která jsou jednoduchá a pro přípravu pohodlná. Určitě se nezalekněte nějakých příkazů či směrování... ostatně každé pečení má svá pravidla pro ten nejlepší výsledek. Ze zkušeností mohu říct, že se jejich dodržování opravdu na chuti a vláčnosti výsledných muffinů či cupcaků vyplatí :-)

1) Všechny ingredience by měly mít pokojovou teplotu. Zejména tedy vejce a mléko se snažím vyndat alespoň 30 minut před přípravou z lednice.

2) Ingredience připravujeme ve dvou mísách. Zvlášť suché a zvlášť mokré ingredience.

3) Nedoporučuje se používat mixér. Těsto by se mělo promíchávat jen lžící nebo vidličkou, případně mokré ingredience lehce prošlehat metlou (ale ani to není opravdu nutné).

Odkaz na panelu, zdravější slazení:

https://www.uncaria.cz/panela-raw-organic-500-g?ut...

Komentáře k receptu Bazalkovo citronové muffiny / cupcaky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: citronove cupcaky krém na muffiny lučina krém do cupcaku krém.na cupcaky krèmy na cupcaky krém na cupcaky