Bezlepkový kmínový chleba se lněným semínkem

Suroviny 15 - 20 porcí

1/3 hrnku mletého sezamového semínka
1/2 hrnku mletého slunečnicového semínka
2/3 hrnku mletého lněného semínka
1 hrnek bezlepkové mouky Jizerka
1 lžíce drceného kmínu (já dala o trochu víc)
1/2 lžičky prášku do pečiva bez fosfátů
2 lžičky soli
po 1 lžíci celého kmínu, lněného a sezamového semínka
100 ml řepkového oleje
100-120 ml rýžového mléka
6 vajíček

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve smíchám suché ingredience - mouku s rozemletými semínky, drceným kmínem, solí a celými semínky "pro křupnutí". V druhé míse vyšlehám metlou vajíčka s olejem a vodou.

  2. Obsahy obou misek promíchám dohromady tak, aby se dobře spojily. Peču ve formě (31 x 11 cm) vyložené pečícím papírem na 180 stupňů. Chleba se pekl něco málo přes půl hodiny, kdy jsem zjistila, že je propečený. Nechala jsem ale péct ještě dalších 10 minut, aby měl krásně vypečenou barvu.

Poznámka od kuchařky

Domácí chléb pečený v troubě bez lepku a laktózy.

Dneska šlo to vymýšlení nového receptu samo, jednoduše, když Váš milovaný miluje kmín a Vy mu chcete upéct s láskou něco dobrého a zdravého. Tenhle recept prostě vznikl i k mému překvapení úplně sám ;-). Tak přeji, ať vám chutná, jako nám :-)))

Komentáře k receptu Bezlepkový kmínový chleba se lněným semínkem

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: bezlepkovy chleb recept jak upéct bezlepkový chleb jak upect bezlepkový chleba jak upéct dobrý bezlepkový chleba bezlepkový chleba recept upéct bezlepkový chléb bezlepkovy chleba se semínky bezlepkový chleba recepty dobrý bezlepkový chleba jak upéct bezlepkový chléb recept top recept na bezlepkové chléb bezlepkovy chleb domácí chléb bez lepku a laktozy se semínky recepty bezlepkový chleba bezlepkovy chleb peceny v troube chléb se sezamovým semínkem recepty kminovychleb bezlepkový bezlepkový chléb z jizerky jak upéct bezlepkový chleba? bezlepkový chléb recept se semínka