Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 receptů na bezlepkové cukroví: Jednoduché dobroty vás nadchnou
Zdroj: Toprecepty

"Bezlepkové" cukroví vůbec neznamená, že si nepochutnáte. V našem výběru najdete řadu dobrot, které patří ke stálicím běžné vánoční tabule a z táců s cukrovím často mizí jako první. Že v nich není lepek, to si ostatní strávníci ani neuvědomují.

Připravit bezlepkové cukroví vůbec nemusí být složité. Náš receptář nabízí mnoho receptů na bezlepkové dobroty, stačí si jen vybrat. Přestože vyloučíme mouku, zůstane nám k dispozici celá řada chutných a výživných potravin. Využijeme také různé druhy ořechů a sušené ovoce.

Celiakie umí pěkně zkomplikovat život, o vánočních svátcích tím spíše. Potravin bez lepku naštěstí neustále přibývá, a proto lze upéct zdravé cukroví snadno a rychle. Spoustu receptů můžete připravit… Podívejte se na všechny bezlepkové.

  1. Hromádky z kukuřičných lupínků
  2. Burisonové kuličky
  3. Kokosky - sněhové s kokosem
  4. Pařížské rohlíčky (škaredé rohlíčky)
  5. Bounty kuličky-rafaelka
  6. Kokosový salám
  7. Ořechové kornoutky

1. místo

Jednoduché cukroví z kukuřičných lupínků je pěkné na pohled a výborně chutná. Nad párou rozpustíme med a cukr, přidáme máslo a čokoládu, nasekané ořechy a kukuřičné lupínky. Promícháme a ještě horkou směs dáváme lžičkou do papírových košíčků. Hromádky brzy ztuhnou. Toto cukroví nesmí zvlhnout, aby si zachovalo křupavost.

2. místo

Postup tvoření burisonových kuliček je podobný jako u předchozího receptu. Na pánvi necháme zkaramelizovat cukr, přidáme máslo a Salko. Po odstavení ze sporáku ještě přisypeme burisony. Po částečném vychladnutí tvarujeme kuličky, které teprve po ztuhnutí vkládáme do papírových košíčků.

3. místo

Kokosky jsou další dobrotou, která neobsahuje lepek. Pokud vám zbývají nespotřebované bílky, jsou výbornou volbou. Stačí mít pouze bílky, cukr krupici a strouhaný kokos. Kokosky pečeme, nebo spíše sušíme, při teplotě 100–120 °C. 

4. místo

Pro ty, kdo milují krémové kousky cukroví s čokoládovou polevou, jsou pařížské rohlíčky jasnou volbou. Lehké ořechové těsto ve spojení s poctivým krémem a lahodnou čokoládou chutná prostě báječně. Rohlíčky budou mizet z talířů rychlostí blesku.

5. místo

Vyberte si kuličky Raffaelo, kuličky Bounty, nebo rovnou obě varianty. Do kuliček Raffaelo vložte lískový oříšek nebo loupanou mandli a pak je obalte v kokosu. Bounty kuličky nechte bez oříšku uvnitř a máčejte je v čokoládové polevě.

6. místo

Kokos k vánočnímu cukroví nerozlučně patří a kokosový salám je výbornou a jednoduchou pochoutkou, která nezklame. Z kokosu, sušeného mléka a Salka vypracujeme těsto, které rozdělíme na tři díly, jeden ponecháme bílý, druhý obarvíme kakaem a třetí gelovou barvou na růžovo. Pak nás čeká zábavné modelování, třeba i s dětmi.

7. místo

Další lahůdka vyžaduje trochu zručnosti. Ořechové těsto stočíme do tvaru kornoutků a necháme sušit. Po vysušení naplníme lahodným čokoládovým krémem, ale to ještě není všechno. Špičky kornoutků namáčíme do rozpuštěné čokolády

Bezlepkové

Bezlepkově se vaří už od 19. století, kdy byla objevena celiakie, tedy autoimunitního onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku. V posledních letech nicméně na pultech obchodů přibývá stále více…

Rumové kuličky jsou naprosto jednoduché na přípravu. Připravíme je během chvilky z několika surovin. Potřebujeme máslo, moučkový cukr, kakao, bílek, strouhaný kokos a trochu rumu. Vytvoříme kuličky, které necháme zaschnout. Postup můžete zhlédnout v následujícím videu. 

Jaké další tipy na bezlepkové cukroví máte? Budeme rádi, když nám napíšete do komentářů pod článkem.

 

 

Vánoce a vánoční cukroví

Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví

Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví,  jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.

Mohlo by vás zajímat:

Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčkyKokosky | Vosí hnízda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky