Domácí chléb bez lepku a laktózy

Dietní recepty Bezlepkové Doba přípravy: 15 - 20 minut 0 názorů

Dietní recepty Bezlepkové Doba přípravy: 15 - 20 minut 0 názorů

Suroviny 15 - 20 porcí

1 hrnek mandlové mouky
1/2 hrnku banánové mouky
2 lžíce ostropestřecové mouky
1/2 lžičky prášku do pečení bez fosfátů
1/2 hrnku mletých dýňových semínek
1/2 hrnku mletých slunečnicových semínek
1 hrnek zeleninového vývaru (používám "Konečně vývar")
1/2 lžíce soli
1/2 lžičky čerstvě nadrceného pepře
1 lžíce chia semínek
1 lžíce kmínu (já dala vrchovatou, máme kmín rádi ;-)...)
1 lžíce grilovacího koření Grešík
6 vajíček
100 ml rýžového mléka
70-80 ml olivového oleje
pro chuť po lžíci celé lněné, dýňové, slunečnicové semínko (podle chuti)

Postup přípravy receptu

  1. Příprava tohoto bezlepkového chleba je jednoduchá. Nejprve vždy smíchám dané mouky s rozemletými semínky a práškem do pečiva bez fosfátů. Přidám chia a "pro chuť a křupnutí v každém soustu", semínka lněná, dýňová, slunečnicová. Bez soli by to nebylo nikdy ono, takže dále chuti chlebu dopřeji sůl, pepř, kmín a grilovací koření od Grešíka.

  2. V druhé míse metlou lehce prošlehám vajíčka, přidám olej a zeleninový vývar. Vše nakonec promíchám, aby se dobře spojilo.

  3. Nakonec vše spojím, naliji do formy vyložené pečícím papírem (forma 26 x 11 cm). Peču přibližně 60 minut na 170°C (horkovzduch). Určitě ale doporučuji zjistit propečení klasicky špejlí.

Poznámka od kuchařky

Recept na bezlepkový chléb jsem se snažila najít dlouho. Pár inspirací k vlastnoručně ukuchtěnému chlebu jsem našla a po čase vlastně začaly vznikat i moje vlastní recepty. O jeden z nich se s Vámi ráda poradím. Sama vím, jak je těžké nějaký recept najít, navíc, tenhle je i bez laktózy. Tak snad Vám bude chutnat jako nám.

Komentáře k receptu Domácí chléb bez lepku a laktózy

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: recepty bez lepku a laktózy chleba bez lepku chléb bez lepku pečivo bez lepku recepty pecivo bez laktozy recept na chleba bez lepku chleba bez lepku recept bez lepku a bez laktózy recept bez laktózy a bezlepkový chléb domácí pecivo bez lepku domácí chléb s práškem do pečiva chleba bez lepku recepty recepty na chleba bez lepku domácí chleba s práškem do pečiva pečivo bez lepku recept recept na pečivo bez laktózy recepty na domácí chleba s práškem do pečiva chléb bez lepku recepty pečivo bez lepku pečivo bez lepku a laktozy