Kynuté knedliky

Sladká jídla Doba přípravy: 1hodina kynutí,a udelaní 1 názor

Sladká jídla Doba přípravy: 1hodina kynutí,a udelaní 1 názor

Suroviny zavisí na velikosti knedlíků

3 hrnky polohrubé mouky
1 droždí
1-2 hrnky mléka
1 lžička cukru
1 vejce
sůl
moučkový cukr
tvaroh
smetana
máslo

Postup přípravy receptu

  1. Do vlažného mléka přidáme lžičku cukru, rozdrobíme droždí, posypeme troškou hladké mouky a utvoříme kvásek. Mouku, sůl a vejce smícháme s kváskem a vypracujeme těsto, necháme vykynout na teplém místě.

  2. Z těsta tvoříme knedlíky, které plníme bud ovocem nebo zavařeninou. Vaříme ve vroucí vodě pod pokličkou asi 5 minut, záleží na velikosti knedlíků.

  3. Po vyjmutí knedlíky propíchneme vidličkou, aby z nich vyšla pára. Posypeme strouhaným tvarohem, cukrem a polijeme smetanou nebo rozehřátým máslem.

Poznámka od kuchařky

JÁsi na ně dávám granko

Komentáře k receptu Kynuté knedliky

Tématické fráze: kynuté knedlíky kynuté borůvkové knedlíky kynuté knedle kynuté knedlíky z hladké mouky knedliky na paře kynuté broskvové knedlíky kynuté knedlíky nad párou kynute knedliky na pare borůvkové kynuté knedlíky kynuté knedlíky vařené v páře sladké kynuté knedlíky kynute knedliky s borůvkami borůvkové knedlíky na páře kynuté borůvkové knedlíky na páře knedlíky kynute kynuté knedlíky borůvkové kynuté borůvkové knedlíky v páře kynute knedliky recept kynuté knedlíky s borůvkami na páře kynuté borůvkové knedlíky vařené v páře