Švestkové těstoviny

Suroviny Množství dle chuti

Rozvar:
švestky
rum
skořice mletá
hřebíček mletý
cukr krupice
vanilkový pudink
Dále:
těstoviny
sůl
máslo
mletý mák, strouhaný perník nebo tvaroh na strouhání
moučkový cukr nebo skořicový

Postup přípravy receptu

  1. Švestky opláchneme a vypeckujeme. Kdo chce, může je pomlít nebo rozmixovat, my raději, když sem tam nějaký ten kousek švestky v těstovinách najdeme :)

  2. Švestky dáme do hrnce, přidáme maličko rumu, osladíme dle vlastní chuti a sladkosti švestek, okořeníme skořicí nebo hřebíčkem a na mírném ohni krátce podusíme. Podlévat není většinou nutné, švestky pustí dostatek šťávy. Pokud chceme rozvar krémovější, můžeme do podušených švestek přidat trošku vanilkového pudinku (nebo škrobu), který rozmícháme ve studené vodě a se švestkami provaříme.

  3. Těstoviny uvaříme dle návodu v mírně osolené vodě, scedíme, přidáme do nich kousek másla a promícháme. Těstoviny nandáme na talíř, osladíme moučkovým nebo skořicovým cukrem, jen trochu, rozvar jsme již sladili, posypeme mletým mákem , perníkem nebo tvarohem a přelijeme rozvarem.

Poznámka od kuchařky

Pro malé i velké, když je chuť na sladké. Rum nevadí, alkohol se během dušení vypaří. Kromě švestek můžeme použít i slívy, ringle, třešně..., já dal švestky, které si v lednici říkaly o rychlou konzumaci :-)

Komentáře k receptu Švestkové těstoviny

Tématické fráze: těstoviny se švestkami svestkove testoviny švestkový rozvar těstoviny se se švestkami těstoviny se švestkama testoviny se skorici