Delikatesa: kotlety s černým česnekem

Vepřové maso Doba přípravy: 60 minut 6 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 60 minut 6 názorů

Suroviny 2 porce

1 ks černého česneku
4 plátky vepřové kotlety
3 lžičky solamylu
3 dl vody
olej
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Nakrájíme černý česnek na plátky a položíme jej na vepřové kotlety, které jsme předtím potřeli olejem. Kotlety s česnek dáme na sebe, něčím zatížíme a necháme do druhého dne odležet.

 2. Druhý den kotlety vložíme do pečenky nebo remosky a necháme cca hodinu dělat. Během té doby se podíváme, zda máme dostatek sosíku, pokud ne, zalijeme vodou.

 3. Po hodině rozmícháme 3 lžičky solamylu s 3 dl vody a maso zalijeme. Kdo nemá rád solamyl, může klidně použít jíšku. Necháme ještě chvilku dělat.

 4. Ke kotletám s černým česnekem je jako příloha nejvhodnější rýže basmati.

Poznámka od kuchařky

Musím říct, že ten černý česnek mě opravdu dostal. Má specifickou chuť, která dělá z masa velkou delikatesu a specialitu. Myslím, že nikdo neuhodne, co vlastně v tom jídle je.

Komentáře k receptu Delikatesa: kotlety s černým česnekem

 • Baba KOPRA Baba KOPRA (autorka receptu)

  Eja57: no v těch máme právě to koření v krámku, ale od té samé paní, co nám je namalovala, prodáváme i hrníčky. Čekám na novou várku, měla by přijít tak cca během týdne. Budou to takové sady - hrníček na kterém je namalován třeba heřmánek a k tomu sáček s heřmánkem a tak. Dám vědět až budou na webu. A jestli se Vám líbí dózičky paní Vám je klidně namaluje, ale nebude to nic levného. Jen ta sklenice bez malování stojí kolem 60 korun.

  Odpovědět

 • Eja57 Eja57 (moderátorka)

  Baba KOPRA: Už jsem obchůdek prozkoumala...předpokládám, že ty krásné dózičky jsou jen prezentace a nejsou v ceně - to bych vám to tam asi vykoupila celé....

  Odpovědět

 • Baba KOPRA Baba KOPRA (autorka receptu)

  Eja57: Tak s těmi v oleji zkušenosti nemám, jen s klasickými černými. No my v krámku prodáváme paličku za 30 Kč, když tak mrkni na https://www.kopra.cz/cerny-cesnek. :-)

  Odpovědět

 • Eja57 Eja57 (moderátorka)

  Baba KOPRA: No...já jsem napoprvé narazila na španělský černý bio česnek dvě paličky za 169 Kč:-O..ale pak i český už za rozumnou cenu... no i návod jak si ho připravit doma, tak to asi ne...
  Používáš jak vidím nenaložené palice černého česneku, jsou i v oleji apod., máš zkušenost?

  Odpovědět

 • Baba KOPRA Baba KOPRA (autorka receptu)

  Eja57: Tak to jsem ráda, že jsem Vás takhle překvapila. Já jsem na ten černej česnek narazila jen díky tomu, že máme krámek s kořením a hledám do něj rarity. No a musím říct, že mě ten černej česnek učaroval svojí chutí a vůní. Není levnej, ale zase stačí fakt jeden na celej oběd. :-)

  Odpovědět

 • Eja57 Eja57 (moderátorka)

  Nestává se mi často, že bych vůbec netušila o jakou surovinu jde...tady nezbylo než použít vyhledávač a jen jsem čuměla...Chuť bude určitě zajímavá:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: černéj česnek černý česnek recept jídla s černým s česnekem černy česnek recepty zkušenosti s černým česnekem