Domácí ovocný dort

Suroviny 12 porcí

Piškotové těsto:
250 g hladké mouky
250 g cukru moučky
8 vajec (je možné použít i jiné piškotové těsto)
špetka soli
Pařížský krém:
100 g Ceresu/Omegy (pokrmový tuk bez sádla)
50 g másla
1 vanilkový cukr
0,25 l mléka
2 lžičky kakaa (čokoláda)
1 žloutek
Na ozdobu:
želé
1 mandarinka
1 kiwi
několik jahod
marmeláda

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve uděláme pařížský krém (asi 4 nebo i více hodin předem):
    Omegu a máslo rozpustíme v hrnečku, přidáme mléko a s ostatními surovinami dáme do mixéru. Mixujeme asi 3 minuty. Tekutinu dáme do ledničky a necháme ji tam alespoň 4 hodiny, pak z ní ušleháme krém.

  2. Zatím co krém bude ještě odpočívat v lednici, uděláme piškotové těsto.
    Oddělené bílky vyšleháme v rychlošlehači se solí a s cukrem (šlehejte nadvakrát ze 4 vajec a z poloviny cukru, kterou taky sypte nadvakrát), sníh se vám nepovede ušlehat do pevna a na dně nejspíše trochu cukru zůstane, ale toho se neděste. Vysypte do misky a a smíchejte se žloutky a s moukou. Těsto nalijte do dortové formy (nejlépe s průměrem 22 cm) a pečte na 180 stupňů min 40 minut. Před vytáhnutím zkontrolujte špejlí, jestli se na ní ještě bude těsto lepit, dejte zpět do trouby (ještě jednou připomínám, že můžete na piškotové těsto použít jiný recept i suroviny).

  3. Po vytáhnutí a zchladnutí těsto rozkrojte podélně na 2 stejně silné pláty a slepte vyšlehaným krémem. Vršek potřete tenkou vrstvou marmelády a kraje olemujte krémem (můžete použít nějaká hezká zdobítka, já jsem použil sáček a to se moc nepovedlo).

  4. Doprostřed dejte měsíčky mandarinky, nakrájené jahody a kiwi. Uvařte želé podle návodu na obalu a polijte ovoce. Nechte chvíli vychladnout v lednici a nezapomeňte vyfotit a poslat, jak se vám dort povedl.

Poznámka od kuchařky

DOBROU CHUŤ! :-)

Komentáře k receptu Domácí ovocný dort

Tématické fráze: domácí dort s ovocem