Vejce opečené ve slanině

Suroviny

vejce (nejlépe domácí)
delší plátky slaniny - 2 na 1 vejce
sůl
mletý pepř

Postup přípravy receptu

 1. Vejce vložíme do vroucí vody a vaříme maximálně 7 minut. Ihned zchladíme, aby se zastavil var. Připravíme plátky slaniny, kterou dáme do kříže.

 2. Oloupané vejce obalíme nejprve jedním plátkem a poté i druhým. Rozpálíme pánev lehce vytřenou olejem. Vejce zprudka ze všech stran opečeme. Začínáme spojem slaniny dolů.

 3. Podáváme ihned překrojené, poprášené solí a pepřem. Vejce se hodí jako snídaňové nebo jako předkrm doplněný zeleninou. Můžeme ho taky položit na opečený toust.

Poznámka od kuchařky

Vejce můžeme uvařit dopředu a před servírováním opéct. Je to rychlé a dobré.

Komentáře k receptu Vejce opečené ve slanině

 • bofinka bofinka

  bob3s3k: On je totiz rozdil, zda vlozis syrove vejce do studene nebo vrouci vody https://www.kucharkaprodceru.cz/jak-uvarit-vejce/: ;-)

  Odpovědět

 • mika59 mika59 (autorka receptu)

  bob3s3k: Nemám zapotřebí sem dávat podvodné fotky. To mi fakt nestojí za to. Mám vejce domácí a možná jsou větší. Ale jak jsem udělala tak jsem napsala. Slanina je opečená zprudka a krátce. Taky je rozdíl, jestliže vkládáte vejce až do vařící vody, nebo je dáte do studené a přivádíte je k varu a teprve od bodu varu měříte sedm minut.

  Odpovědět

 • bob3s3k bob3s3k

  Fotka je pěkný podvod. Vajíčko po 7 minutách vaření a ještě pečení ve slanině v žádném případě nebude vytékat. Bude totálně natvrdo ! Taky dělám je podobně jako paní Anna, do formičky opečenou slaninu, přidám syrové vajíčko a chvilinku zapeču v troubě.:-O

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Já dávám plátky lehce opečené slaniny do muff.formiček,pak vyklepnu vajíčko,okořením,nahoře spíchnu párátkem a dám do hrnce na pařák:-)Miladko tohle je moc príma nápad:-KFotky jsou opravdu krásné:-8

  Odpovědět

 • mika59 mika59 (autorka receptu)

  hospodyne: Děkuji moc :-K:-K

  Odpovědět

 • hospodyne hospodyne

  :-Kkrása:yes:

  Odpovědět