Tvarohové knedlíčky s rybízovou omáčkou

Suroviny 4 porce

Těsto na knedlíčky:
70 g hrubé mouky
2 KL kypřícího prášku
40 g dětské krupice
40 g strouhanky
1 vejce
1 žloutek
250 g jemného tvarohu
špetka soli
50 g másla
Omáčka:
200 g rybízového džemu
1/2 KL skořice
250 ml vody
1-2 KL škrobové moučky

Postup přípravy receptu

 1. Z ingrediencií pripravíme tuhé cesto, z ktorého tvarujeme malé guličky. Tie vložíme do vriacej osolenej vody a varíme ich, kým nevyplávu na povrch, treba davať pozor, aby sa nezačali rozpadať. Vyberieme ich a polejeme omáčkou.

 2. Omáčku si pripravíme tak, ze džem prevaríme s vodou, škoricou a vodou. Zahustíme škrobovou múčkou zriedenou v troške vody, ešte chvíľu povaríme.

Poznámka od kuchařky

Na omáčku sa hodí i marhuľový džem. Postup pri príprave omáčky je rovnaký.

Komentáře k receptu Tvarohové knedlíčky s rybízovou omáčkou

 • tejaja tejaja(autorka receptu)

  sonik: ale áno,keď vyplávu na povrch, treba ich vybrať,v tom bola teda chyba. Máš to napísané v recepte, kedy vybrať. Neboj sa, budú uvarené ;-) Skús ešte raz, ak teda chceš.

  Odpovědět

 • sonik sonik(neregistrovaný)

  knedlíky se dali normálně vytvořit, takže to řídké nebylo. Knedlíky vyplavali ihned na povrch tak přeci nejsou po 5s uvařené???

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  tejaja: Další řešení, nechali to ve vodě moc dlouho a nevylovili hned po vyplavání na hladinu, nakonec sama to v receptu uvádíš ;-);-);-).

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(autorka receptu)

  sonik: nerozumiem, knedlíky robíme roky a nikdy sa nerozvarili. Jediné možné riešenie je, že ste mali cesto príliš riedke, ale to ste museli vidieť pri ich šúľaní, bolo treba pridať troška krupičky.

  Odpovědět

 • sonik sonik(neregistrovaný)

  zkoušelajsem recept a knedlíky se ve vodě rozvařili ihned na kaši, takže nic nebylo :-(

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(autorka receptu)

  Bibinka, opravené, ospravedlňujem sa za chybu:-8

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Tejajo, tfuj, to jsem se lekla;-)jak máš napsaný název česky a je tam ve slově "Rybízovou" s tím měkkým i, ale jen jsem popojela hledáčkem, bylo mi jasno a zase jsem úlevou vydechla. Vypadá to ale krásně a dávám ti boda:yes:

  Odpovědět

 • Iness Iness

  To je ňamka:yes::-pLetí bodík

  Odpovědět

 • Jiřička Jiřička(neregistrovaná)

  Tak právě nyní mě honí mlsná a tenhle talíř z Tvého obrázku by byl na její zahnání uplně to nejlepší. Chuťové pohárky se plaší. Šikulka = 1*. J.

  Odpovědět

Tématické fráze: tvarohové knedlíčky rybízové knedlíky tvarohové knedlíčky recept tvarohové knedlíky malé tvarohové knedlíčky knedlíky s rybízem tvarohové knedlíky s omáčkou tvarohové knedlíky s rybízem tvarohové knedlíčky s omáčkou recept tvarohove knedlicky rybízova omačka na knedlíky knedlíčky z tvarohu maso s rybízovou omáčkou rybizova omacka sladka tvarohový knedlíčky rychlé tvarohové knedlíky rybízové palačinky rybízobvá omáčka receúpt rybizové knedlíky recept ribízová omáčka