Borůvky ve vlastní šťávě 2

Postup přípravy receptu

 1. Borůvky promíchat s cukrem, dát do sklenic a nechat 24 hodin stát. Borůvky pustí šťávu Druhý den doplníme z jiné sklenice, aby byly všechny sklenice opět plné, zavíčkujeme a zaváříme 20 min na 80 stupňů.

Komentáře k receptu Borůvky ve vlastní šťávě 2

 • spagetka spagetka

  Veronika: veroniko, já dělám veškeré ovoce ve vl. šťávě, nikdy cukr nepřidávám, jak píšu v komentáři dole. Pak si mohu ovoce použít na jakýkoli způsob. Jinak ovoce vydrží tak dlouho, dokud se nesní. Mám ovoce i 3 roky ve špajzce. Občas musím dělat inventuru:-D a starší ovoce přesunout dopředu. Ale nikdy se mi nic nezkazilo :yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Veronika Veronika(neregistrovaná)

  Včera jsem vyzkoušela a jsem opravdu moc zvědavá, jak budou borůvky chutnat a hlavně také jak dlouho vydrží. Jediné, co bych možná doplnila, tak když borůvky pustily šťávu a sklenice jsem dosypala, aby byly plné, tak příště bych se nebála možná borůvky do sklenic trochu víc nacpat, napěchovat, protože když jsem je v závěru vyndala ze zavařovacího hrnce, sesedly se ještě tak o 1/5 výšky sklenice. Nicméně nevím, jestli by to nebylo na škodu, zkušenost s tím nemám.
  Každopádně velké díky za recept!

  Odpovědět

 • Věrka. Věrka.(neregistrovaný)

  Taky to dělávám takhle. Cukrovka se u nás nevyskytuje, tak nemusím hlídat jaký cukr používat. Je to bezva, že se v zimě jen pěkně vyklopí a jsou jako čerstvé.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Já je dělám stejným postupem ale úplně bez cukru, zavářím stejným způsobem a púři použití pak můžu zvolit jaký chci druh cukru.Pro diabetiky je to ideální postup při využívání vlastního cukru zavřeného ovoce, kdy pak nemají problém se zvýšením cukru v krvi.;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: zavařujeme borůvky borůvky ve vlastní šťávě zavařené borůvky borůvky zavaření borůvek stava z boruvek boruvky a cukrovka šťáva z borůvek recept borůvka 2 zavřené borůvky borůvky s cukrem jak dlouho zavařujeme borůvky boruvky na cukrovku cukrovka a borúvky cukrovka recepty domácí šťáva z borůvek jak dlouho se zavařují borůvky jak udelat stavu z boruvek jak zavarit boruvky boruvky ve vlastni šťávě bez cukru