Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co připravit koledníkům na Velikonoce. Pečeme drobné cukroví s jarními motivy, které udělá radost hlavně dětem
Unsplash

Koledníkům připravujeme barvená vajíčka i různé drobné cukroví s atraktivními jarními motivy - oblíbená jsou především veselá zvířátka, malovaná vajíčka a květiny. Radostně a svěžími barvami zdobené dobroty mají nejraději děti.

Malovaná vajíčka a drobné cukroví

Na Velikonoce připravujeme pro koledníky nejen malovaná vajíčka, ale v mnoha domácnostech se peče různé drobné cukroví, které se nabízí všem příchozím. Pro ty nejbližší, hlavně pro děti, chystáme krásně ozdobeného velikonočního beránka.

Linecké cukroví

Mezi nejoblíbenější druhy cukroví patří linecké drobné pečivo, tentokrát zdobené jarními motivy. Vykrajujeme těsto do tvaru vajíček, zajíčků, motýlků nebo kuřátek. Po upečení kousky slepujeme marmeládou a zdobíme. Jak se pracuje s lineckým těstem, nám poradí další článek.

Čokoládové figurky

Radost uděláme čokoládovými figurkami a drobnými motivy, opět především vajíčky, ale mohou to být i malá zvířátka (zajíčci, kočičky nebo kuřátka). Pokud je budeme chtít darovat, zabalíme je - buď jednotlivě nebo dáme více figurek do vhodného obalu.

Zdobené perníčky

Perníčky jsou stálicí na našich svátečních stolech, která nikdy neomrzí. Jarní velikonoční zdobení je krásné, hravé a veselé, plné barev. Zdobíme velikonoční zajíčky, vajíčka, kuřátka, srdíčka, kytičky a jiné drobné kousky. Jak upéct velikonoční perníčky, které jsou hned měkké, nám poradí další článek.

Cukroví s jarními motivy

Kromě čokoládových, perníkových a lineckých cukrovinek máme i další možnosti, co připravit. Můžeme vyzkoušet piškotové pečivo a pěkně je dozdobit. Radost udělají zdobené malé ovečky. K inspiraci nám poslouží i další velikonoční motivy a nápady podle receptů z našeho receptáře.

A pokud se nám o Velikonocích doma sejde více vařených vajíček, můžeme je využít do vajíčkového salátu, tlačenky nebo do oblíbené vajíčkové pomazánky.

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky