Velikonoční čokoládové pralinky

Suroviny 10 ks

120 g mléčné čokolády i více - dle potřeby
Náplň:
50 g bílé čokolády
30 g smetany na šlehání
5 g medu
8 - 10 g nesolených arašídů
8 g másla

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve si připravíme náplň. Arašídy jemně nastrouháme, nalámanou bílou čokoládu rozpustíme. Smetanu smícháme s medem a přivedeme k varu. Ještě do horké smetany vmícháme rozpuštěnou čokoládu a arašídy, zvolna a za stálého míchání necháme projít varem, odstavíme, necháme zchladnout. Pak vyšleháme se změklým máslem.

  2. Mléčnou čokoládu rovněž nalámeme nebo nasekáme na menší kousky. Větší polovinu rozehřejeme buď v nějakém menším temperovacím elektrickém přístroji, nebo v kastrůlku s dvojitým pláštěm kde se vlévá voda. Nebo pak v nerez misce, těsně položené na rendlíku s vodou. Miska by měla být nad hladinou a čokoláda se bude rozehřívat pouze nad parou. Musíme dávat pozor, aby se do čokolády nedostala ani kapka vody. Čokoládu rozehřejeme maximálně na 45°C, odstavíme a po částech vmícháme zbytek čokolády. Tím čokoládu temperujeme, použijeme ji při teplotě 30°C.

  3. Silikonovou formu na pralinky s velikonočním motivem vymažeme za pomocí štětce rozpustěnou čokoládou, dáme do chladu a po ztuhnutí ještě jednou zopakujeme. Opět dáme do chladu, naplníme a opět dáme ztuhnout. Pak pralinky čokoládou na povrchu uzavřeme a dáme na několik hodin do chladu. Pak pralinky z formy vyloupneme.

Poznámka od kuchařky

Množství surovin se bude lišit podle velikosti formy. Z tohoto množství jsem měla 10 ks pralinek střední velikosti. Pokud chcete, aby se pralinky leskly, tak je zapotřebí nejen dobře vytemperovat čokoládu, ale mít formu, která má vevnitř hladký a lesklý povrch. V mém případě to tak není a nikdy jsem v této formě lesku nedocílila.

Komentáře k receptu Velikonoční čokoládové pralinky

Tématické fráze: recepty čokoládové pralinky jak vytemperovat čokoládu recept na pralinky